Ziņas

Sabiedrība

Vecā galdniecība aiziet mūžībā

“Darbus apgrūtina teritorijai cauri ejošā notekūdeņu kanalizācijas sistēma, kas ir nolietojusies un vietām iebrukusi, izveidojot bedri. SIA “Būvprojekts” vēl meklē risinājumu, kā šo problēmu ar teritorijai cauri tekošo upīti atrisināt, jo paredzēts pacelt jaunajam tirdzniecības centram piekļautā pagalma līmeni. SIA “Būvprojekts” vadītājs Aivars Šmits pastāstīja, ka patlaban tiek izstrādātas projekta skices, lai veiktu upītes gultnes rekonstrukciju.

Vai strādniekiem ēkas jaukšanas darbs nav riskants? “Jāievēro visi drošības noteikumi. Jābūt ķiverēm un drošības jostām,” teica G. Ezeriņš.

Ekskavatorists Kārlis Briedis pastāstīja, ka ēkas nojaukšana grūtības nesagādā. “Monolītas tai ir tikai sijas, bet ķieģeļu sienas ir drūpošas. Doma, kas pavīdēja, ka vajadzētu šo ēku atjaunot, nebūtu bijis prāta darbs, laika zobs jau savu ir paveicis,” atzina K. Briedis.

“Kad sākām ēku jaukt, domājām, ka tā būs labāk saglabājusies, bet izrādījās, ka stāvoklis ir katastrofāls – jumti sapuvuši un pat iegāzušies stāvi. Var redzēt, ka te piestrādājuši bezpajumtnieki, jo no kāpnēm starp stāviem izvilktas konstrukcijas saturošās metāla daļas. Nedod, Dievs, ka kādu atradīsim drupās zem tām,” teica G. Ezeriņš.

Galdniecībai tuvumā dzīvojošie un strādājošie uzskata, ka šo ēku sen vajadzējis nojaukt, bet tas, ka šeit paredzēts būvēt tirdzniecības centru, ne visiem ir pieņemami. Vecajai galdniecībai kaimiņos esošā veikala “Elektro Centrs” pārdevējs Zigis atzina, ka šo ēku vajadzējis nojaukt jau sen. “Briesmu lietas šai graustā notika. Tur mitinājās bomži un kaut ko nemitīgi dedzināja,” stāstīja pārdevējs. Vai ēku nevajadzēja atjaunot? “Noteikti ne, jo, lai atjaunotu siltuma trasi un instalācijas, nepieciešami daudz lielāki līdzekļi, nekā nojaukt un celt jaunu,” uzskata Zigis un piebilst, ka jaunā tirdzniecības centra atvēršana kaimiņos “Elektro Centrs” biznesam netraucēs. Pensionētā skolotāja Anta Godiņa uzskata, ka šai vietā nevajadzēja celt vēl vienu lielveikalu, bet drīzāk kādu kultūras vai sporta kompleksu, koncertzāli un tūrisma centru. “Tepat blakus ir mazie veikali un pagājušajā gadā atvērtais “Supernetto”. Cēsis ir pārāk maza pilsēta, lai te būtu tik daudz lielveikalu,” domā A. Godiņa. Veikala “Rausis” pārdevēja Zaiga Klaviniusa, savukārt, uzskata, ka, nojaucot veco galdniecību, tās vietā vajadzējis izveidot skvēru.