Ziņas

Izklaide

VDT izrāde “Latviešu laiks” Cēsu viduslaiku pilsdrupās

20.jūnijā plkst. 21.00 Cēsu viduslaiku pilsdrupās notiks Laura Gundara lugas “Latviešu laiks” pirmizrāde jaunā režisora Viestura Meikšāna režijā.

„Šis Valmieras drāmas teātra iestudējums ir īpašs vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt tas būs viens no centrālajiem notikumiem latviešu – igauņu kopprojektā “Kristjans Jāks un Eduards”, kas 2008. gadā pavasarī uzvarēja SIA “Alfor” un Latvijas Jaunā teātra institūta rīkotajā inovatīvo teātra projektu konkursā. Otrkārt, nozīmīgs ir fakts, ka izrāde tiek veidota, pielāgojot to konkrētai vietai brīvdabā, gaidot, ka ļaudis brauks uz šo vietu, nevis izrāde ceļos apkārt,” stāsta Valmieras teātra direktore Evita Sniedze. Jaunības traģikomēdija “Latviešu laiks” ir rakstīta Cēsu kauju 90. gadadienai, kad pirmajās kaujās gāja Cēsu skolnieku rota. Izrāde ir par jauniem un ļoti vienkāršiem latviešu skolniekiem, kuri izveido savu rotu un jau pēc divām stundām dodas pirmajā kaujā. Izrāde ir balstīta uz dokumentāliem faktiem un notiek tieši Cēsis – vietā, kur pirms 90 gadiem risinājās vēsturiskie notikumi. Valmieras teātra izrāde brīvdabā ir jaunums, jo nav komercprojekts, bet gan dramatiskā teātra izbraukums brīvdabā, piedāvājot baudīt autentisku vēsturisku vidi, iespaidīgos Cēsu viduslaiku mūrus, kas ir vienreizējs fons izrādei par Latvijas tapšanu. Daudz jaunu, bet jau profesionālu rūdījumu ieguvušu aktieru, unikāla spēles telpa, izrādes materiāla patiesums padara šo brīvdabas kultūras projektu par pilnvērtīgu laika pavadīšanas veidu.

Varbūt, ka šis ir īstais laiks, kad sapņot par ideālo Latviju, kas vēl pirms deviņpadsmit gadiem vienoja gan Baltiju, gan mūs pašus. Topošās Skolnieku rotas cīnītājus izrādē spēlē Valmieras drāmas teātra aktieri Ivo Martinsons, Māris Bezmers, Kārlis Neimanis, Mārtiņš Meiers, Oskars Morozovs, Aigars Apinis; pārējās lomās – Ieva Puķe, Inga Siliņa, Imants Strads, Januss Johansons, Agris Māsēns. Režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, komponists Emīls Zilberts.

Izrāde „Latviešu laiks” tiks izrādīta tikai sešas reizes 20., 21., 26., 27. jūnijā plkst. 21.00, kā arī 7. un 9. augustā plkst. 20.00.

Biļetes uz izrādi „Latviešu laiks” var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā. Biļešu cena – Ls 5, skolēniem, studentiem un pensionāriem Ls 4.