Ziņas

Redzeslokā

VDI sāks tematisko pārbaudi kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumos

Foto: carpenterdubai.com

Pagājušajā gadā visvairāk nelaimes gadījumu darbā konstatēti kokapstrādes uzņēmumos, līdz ar to Valsts darba inspekcija (VDI) šodien uzsāks tematisko pārbaudi kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumos, aģentūrai LETA pastāstīja inspekcijas pārstāve Megija Ekkerte.

Kā norādīja Ekkerte, pērn kokapstrādē notika 252 nelaimes gadījumi darbā, turklāt gandrīz divas reizes palielinājās smago nelaimes gadījumu skaits, salīdzinot ar 2016.gadu. Arī šogad janvārī kokapstrādē darba laikā jau ir noticis viens letāls nelaimes gadījums.

Nelaimes cēloņi galvenokārt saistīti ar darbinieku nepilnīgu apmācību un neatbilstoša aprīkojuma lietošanu, piemēram, darba aprīkojumam nav norobežotas kustīgās daļas, kas nodarbinātajam rada vislielāko risku gūt dažādas traumas.

Pagājušā gada laikā VDI izteikusi brīdinājumus un izdevusi rīkojumus par darba aprīkojuma darbības apturēšanu gandrīz 60% vairāk uzņēmumu, kā tas bija 2016.gadā. Tas, pēc VDI domām, nozīmē, ka joprojām daļa kokapstrādes uzņēmumu nereti izmanto novecojušu, nedrošu un normatīvajiem aktiem neatbilstošu darba aprīkojumu, kas apdraud nodarbināto veselību un dzīvību.

Pārbaude ar mērķi mazināt nelaimes gadījumos darbā cietušo skaitu notiks, lai pārbaudītu darba aprīkojuma atbilstību normatīvo aktu prasībām, nodarbināto instruēšanu un apmācību par drošiem darba paņēmieniem.