Ziņas

Sports

Vasarīgais “Cēsu rudens” Raiskumā

Pārrunas. “Cēsu rudens stafetēs” sacensību gaitu pārrunā Valters Kaminskis (no kreisās) un Dagnis Kaņepe, kuri kopā ar Arni Šūlmeisteru V145 grupā šoreiz palika tūlīt aiz goda pjedestāla. Foto: Ojārs Millers

Lieliskos laika apstākļos aizvadītas orientēšanās sacensības “Cēsu rudens”, kas divās dienās pulcēja vairāk nekā 600 dalībnieku.

Sacensību centrs bija Raiskuma pakalnos, pie mājas, kur uzņemta filma “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Šīs ir sacensības ar senu vēsturi, “Cēsu rudens” un “Cēsu rudens stafete” notika jau 56. reizi! Pirmajā dienā orientieristi sacentās garajā distancē, otrajā dienā – stafetē. Šis bija arī pēdējais Latvijas stafešu kausa posms.

Sacensības rīkoja OK “Meri­diāns” sadarbībā ar Latvijas Orie­n­tēšanās federāciju.

Galvenais tiesnesis Juris Knēts, stāstot par vietas izvēli, rīkojot gadskārtējās sacensības, atklāj, ka jāraugās, lai vairākus gadus konkrētajā vieta šīs sacensības nav notikušas, un šobrīd jau ir nolemts, ka nākamgad “Cēsu rudens” varētu būt Kalēju alas apkaimē. Tiesa, ir viens nezināmais, par ko runā arī citi sacensību rīkotāji Gaujas Nacionālā parka teritorijā, proti, Dabas pārvalde pateikusi, ka par sacensību rīkošanu dabas lieguma zonā jāmaksā. Un tas attiecas ne tikai uz Latvijas kausa posmiem, čempionātiem, bet arī uz seriālu “Meridiāns”, ja kāda no kārtām notiek dabas lieguma zonā.

“Ja viņiem trūkst naudas, tā būtu jāprasa valstij, nevis no tautas sacensību rīkotājiem,” saka J. Knēts. “Ko tad orientieristiem darīt, jo daudzas kartes ir šajā apvidū, tad nevarēsim tur vairs neko rīkot?”
Atgriežoties pie aizvadītajām sacensībām, viņš saka, ka viss izdevies godam un īpaši jau visus lutinājis jaukais laiks: “Šogad gan ar rudeni nebija nekāda sakara, abās dienās jauks, silts, saulains, tas arī sportistiem sniedz daudz pozitīvāku noskaņojumu. Arī    apvidus orientieristiem ir ļoti interesants, jo ir dažāds – gan skrienams, gan tāds, kur jāliek lietā visas orientēšanās prasmes. Tur apvidus tāds mānīgs, daudzas vietas līdzīgas un liekas, ka esi pareizajā vietā, tikai vajadzīgā punkta nav. Vai kā stafetēs, kur it kā īstajā vietā atrodi vairākus punktus, tikai ne savējo, bet tāpēc jo interesantāk.”

Sacensībām kartes tiek aktualizētas, jo daba mainās, apvidus mainās un pat pilsēta mainās. J. Knēts saka, ka tas īpaši atklājas, rīkojot pilsētas sprintus: “Nemi­tīgi notiek būvniecība, kaut varbūt liekas, ka nekas nenotiek. Un pēkšņi redzams – vietā, kur iepriekš varēja izskriet cauri, ir uzcelta māja vai uzbūvēts žogs.”

Uzvarētāja. Sacensībās “Cēsu rudens” garajā distancē S40 grupā uzvarēja Zanda Abzalone no OK “Meridiāns/ CPSS”.
FOTO: Ojārs Millers

“Cēsu rudens”

Sacensībās kuplā skaitā startēja arī mājinieki OK“Meridiāns/ CPSS”, kas šoreiz gan bija labvēlīgi viesiem, pārsvarā ļaujot tiem kāpt uz goda pjedestāla. Taču bija arī uzvaras. Garajā distancē dāmām elites grupā uzvarēja Kris­tīne Kokina, par desmit sekundēm apsteidzot kādreizējo cēsnieci Aiju Skrastiņu (OK “Briksnis”).

V10 grupā 1.vietā Pauls Salnits, 2. – Jānis Ruza, 4. – Roberts Indrēvics. V12 grupā uzvaru sēriju turpināja Ernests Hercenbergs (Līgatne), kurš no 18 startiem Latvijas kausa ieskaitē uzvarējis – 16, divas reizes finišējot 2.vietā.

V14 grupā pārliecinoši pirmais    Lars Anders Luiks, 3.vietā Edvards Rebinovs. V16 grupā 3.vietā Niklāvs Dravants, 5. – Jēkabs Graudums. V18 grupā 6. – Rinalds Ruža.

V21B grupā 1. – Agris Reiznieks, 4. – Mārtiņš Rozen­bergs. V21A grupā 4. – Jānis Saulītis. V50 grupā 6. – Dagnis Kaņepe. V60 grupā 4. – Igors Bužs. V65 grupā 2. – Gatis Skrastiņš. V70 grupā 3. – Uldis Saulītis, 4. – Uldis Alksnis. V80 grupā uzvarēja Andris Ģipslis.

S8 grupā pirmā Emma Endele. S10 grupā 5. Laima Grandāne. S12 grupā 3. Madara Grauduma. S14 grupā 6. Made Vecā. S16 grupā 6. Lauma Jānelsiņa.

S18 grupā 3. Rūta Dāboliņa. S21B grupā 6. Maija Medne. S21A grupā 2. Marta Jansona. S40 grupā uzvarēja Zanda Abzalone, 5. Signe Jānelsiņa. S45 grupā 4. Laura Luika. S50 grupā 5. Inese Boze.
Klubu kausa kopvērtējumā lielo klubu ieskaitē OK “Meridiāns/ CPSS” joprojām otrie, un pēdējās divās sacensībās īpaši jāpacenšas, lai pakāptos uz pirmo vietu, apsteidzot “Alnis OK- JNSC”, visu laiku atskatotiess pār plecu, jo uz papēžiem min “Auseklis IK”.

Vēl atlikušas trīs sacensības Latvijas kausa ieskaitē, kas notiks Siguldas novadā.    Šīs nedēļas nogalē Latvijas čempionāts maratonā, bet sezona noslēgsies septembra divās pēdējās dienās, kad vispirms Latvijas čempionāts nakts orientēšanās sacensībās, bet punkts tiks pielikts 30.septembrī ar sacensībām “Siguldas rudens”.

“Cēsu rudens stafetes”

V21 grupā mājiniekiem otrā vieta, komandā startēja: Mārcis Jansons, Tomass Turlajs, Mārtiņš Dzenītis. S21 grupā šoreiz 4.vieta, komandā startēja Kristīne Kokina, Zanda Abzalone un Dace Buža.
S12 grupā otrajā vietā kluba pirmā komanda: Madara Grauduma, Katrīna Rožkalne, Anabella Lui­ka.    S14 grupā tūlīt aiz goda pjedestāla abas kluba komandas. Piektajā vietā Sofija Skrapce, Made Vecā un Emīlija Dravante, bet aiz viņām – Sofija Galva­novska, Laura Jānelsiņa un Rita Platace. S18 grupā 4.vietā Rūta Dāboliņa, Sanija Alksne un Sabīne Strazdiņa. S120 grupā 3.vietā Agnese Gaile, Signe Jānelsiņa un Laura Luika. S145 grupā uzvarēja apvienotā komanda “Smiltene/ Sigulda/ Dzēr­bene”, kurā startēja Aiga Kalniņa, Ineta Laizāne, Ieva Godiņa. S170 grupā tūlīt aiz goda pjedestāla: Inese Boze, Iveta Zāģere, Agrita Pilābere.

V12 grupā pārliecinoša uzvara komandai “Meža trio”, kurā startēja Timotejs Janovs, Kriš­jānis Platacis un Ernests Hercen­bergs. V16 grupā 5.vietā Jēkabs Grau­dums, Tomass Jans­ons, Niklāvs Dravants. V120 grupā 4. vietā Andis Malējs, Mārtiņš Platacis un Sandis Burtnieks. V145 grupā 4.vietā Ar­nis Šūlmei­sters, Valters Kami­nskis un Dagnis Kaņepe. V170 grupā 4.vietā Ingus Rektiņš, Juris Lūsītis, Igors Bužs.

Šis bija Stafešu kausa pēdējais posms, un sezonas kopvērtējumā    komanda uzvarēja S18 grupā, otro vietu izcīnīja S120 un V170 grupā, bet trešo – S21, V16 grupā un V120 grupā.