Ziņas

Sabiedrība

Vasaras brīvlaiku skolēni uzsāk aktīvi

Sācies oficiālais skolēnu vasaras brīvlaiks,

pilsētā vairāk nekā citus gada mēnešus redzami bērni, kuri atrod dažādus veidus, kā pavadīt brīvo laiku.

Liela rosība vērojama Cēsu Maija parka skeitparkā, kas pulcē tos, kuriem tuva riteņbraukšana, braukšana ar skrituļslidām vai skrituļdēli. “Druva” satika sešus puišus, kuriem aktīva atpūta vasarā ir labākais veids, kā pavadīt brīvlaiku – Raivi Skripstu, Renāru Stukmani, Ediju Liepiņu, Arti Krūmiņu, Maksi Feldmani un Ēriku Eduardu Lapsu. Visi puiši vienbalsīgi atzīst, ka vasaru plāno pavadīt aktīvi, braukājot ar riteņiem, skrituļslidām vai skrituļdēli, un iecienītākā vieta, kur to darīt, ir Maija parka skeitparks.

Edijs Liepiņš atzinīgi novērtē to, ka Cēsīs ir skeitparks, jo citādi vasara lielākoties tiktu pavadīta mājas pie televizora un datora. “Vasara ir laiks, kad var sanākt kopā ar draugiem, parunāt un labi pavadīt laiku. Skeitparkā uz rampām varam izmēģināt dažādus trikus, nav jābraukā pa Cēsu ielām.” Puiši apgalvo, ka vasarā pilsētā esot, ko darīt, it īpaši tad, ja vasaras hobijs saistīts ar aktīvo atpūtu . “Skeitparkā ar draugiem pavadām daudz laika, tomēr, kad līst lietus, tas nav iespējams. Trūkst telpu, kurās varētu nodarboties ar riteņbraukšanu arī sliktos laikapstākļos. Par to gan vajadzētu padomāt. Cik zinu, tad blakus skeitparkam atrodas vecā maiznīca, kura stāv tukša. Domāju, tā būtu laba vieta, kur pašvaldība varētu ierīkot telpu skeitparku,” noteic E. Liepiņš. Drauga ideju atbalstot, Raivis Skripsts teic, ja būtu iespēja, labprāt piedalītos šāda projekta īstenošanā, jo tas būtu interesants veids, kā labi aizvadīt vasaru. “Ja Cēsīs nebūtu šāda skeitparka, tad, domāju, kopā ar draugiem pašu spēkiem censtos izveidot kaut ko līdzīgu,” tā R. Skripsts.

Sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, aktīvas atpūtas iespējas piedāvā arī Cēsu Olimpiskais centrs Priekuļos, kurš no 30. maija iznomā skrituļslidas ar nepieciešamo aprīkojumu, piedāvājot skrituļslidošanu trasē. Cēsu Olimpiskā centra valdes priekšsēdētāja Rasa Siliņa vērtē, ka pirmajās dienās bijis maz apmeklētāju. “Informācija par skrituļslidu nomu ir pieejama tikai dažās vietās, līdz ar to izskaidrojams tas, ka pagaidām šo iespēju izmanto nedaudzi. Protams, arī laiks nav iesilis, tas varētu būt vēl viens iemesls. Tomēr, neskatoties uz to, iespēju iznomāt skrituļslidas ir izmantojušas vairākas ģimenes. Mēs ceram, ka, laikam kļūstot vasarīgākam, interesantu loks, kuri vēlas iznomāt skrituļslidas un aktīvi pavadīt brīvo laiku, palielināsies,” izsakās Rasa Siliņa.

Savukārt Cēsu bērnu un jauniešu centrs “Spārni”, aizvadot mācība gada noslēgumu, skolēniem no 1. līdz 4. klasei divu nedēļu garumā piedāvā ekspedīciju “Mainīgā pilsēta”, kurā var ne vien aktīvi pavadīt brīvo laiku, bet arī izzināt, pētīt, eksperimentēt un radīt. Cēsu bērnu un jauniešu centra “Spārni” direktora vietniece Astra Orlova pastāstīja, ka ekspedīcija “Mainīgā pilsēta” tiek piedāvāta jau vairākus gadus pēc kārtas. “Šis ir lielisks veids, kā skolēniem uzsākt vasaru, bet darbiniekiem gatavoties vasaras atvaļinājuma sezonai, jo šīs nodarbības notiek brīvā, nepiespiestā gaisotnē, kur nav nepieciešams nodoties jaunu un sarežģītu zināšanu apguvei,” teic A. Orlova. Desmit dienu garajā ekspedīcijā paredzētas radošās darbnīcas, senatnes piedzīvojumu meklējumi, kustību improvizācijas, ekskursijas, viktorīnas un citas jautras aktivitātes, kas bērniem lieliskā veidā ļauj uzsākt vasaru.

Kitija Ločmele

VASARAI GATAVI. Raivis Skripsts (no labās), Renārs Stukmanis, Edijs Liepiņš, Artis Krūmiņš, Maksis Feldmanis un Ēriks Eduards Lapsa demonstrē, ka ir gatavi aktīvai atpūtai vasarā.