Ziņas

Izklaide

Vasarā Siguldā uzstāsies Rošīna Mērfija un Ričards Bona

“L Tips Agency” vasaras koncertsērijā Siguldā uzstāsies mūziķi Rošīna Mērfija un Ričards Bona, aģentūru LETA informēja “L Tips Agency” mārketinga vadītāja Maija Tomkalne.

Bona Siguldā uzstāsies 20.jūnijā ar projektu “Mandekan Cubano”, savukārt Mērfija uz skatuves kāps 23.jūlijā. Viņa Latvijā viesosies jaunā albuma “Hairless Toys” tūrē.

Kamerūnietis Bona piedzima mākslinieku ģimenē un jau no mazotnes aktīvi interesējās par mūziku. Viņš sāka apgūt ģitārspēli 11 gadu vecumā, bet jau 13 gadu vecumā izveidoja pirmo ansambli. 22 gadu vecumā Bona apguva mūziku Diseldorfā un vēlāk attīstīja karjeru Francijā un ASV. Cita starpā viņš tagad ir Ņujorkas Universitātes džeza mūzikas profesors.

Galvenokārt kā basģitāristu viņu aicinājuši uzstāties tādi mūziķi kā Džo Zavinuls, Džordžs Bensons, Bobijs Makferins, “Chaka Khan” un virkne citu. Kopš 1999.gada viņš izdevis piecus studijas albumus, kā arī piedalījies daudzu citu džeza mūziķu ierakstos. Savā 2005.gada albumā “Tiki” Bona sadarbojās ar tobrīd vēl pašreizējo atpazīstamību nesasniegušo Džonu Ledžendu.

Kā norādīja Tomkalne, sekstetā “Mandekan Cubano” Bona apvienojis izcilus Ņujorkas džeza mūziķus. Kā pauž nosaukums, tas tapis, iedvesmojoties no Latīņamerikas un īpaši kubiešu mūzikas.

Īru dziedātāja Mērfija bijusi dueta “Moloko” soliste. Pēc grupas izjukšanas 2003.gadā viņa pievērsās solokarjerai. Tās laikā viņa izdevusi trīs albumus, no kuriem jaunākais, “Hairless Toys”, iznāca 11.maijā.

Virkne britu mūzikas kritiķu novērtējuši Mērfijas svaigāko sniegumu ļoti atzinīgi. “Mērfija iemanījusies apvienot tik atšķirīgas lietas, kā disko un vēlu nakts pasaku mulsinošās bailes. Viņas līdz šim lieliskākais sniegums. Tīra un zīmīga elegance,” rakstījis laikraksts “Independent”. Kā norādīja Tomkalne, Mērfijas jaunākais albums ir pievērsis ne tikai kritiķu uzmanību, jo jau vienas dienas laikā tas ierindojies “iTunes” elektroniskās mūzikas topa 1.vietā.

LETA