Ziņas

Sabiedrība

Varēs atjaunot 7.Siguldas kājnieku pulka kritušo karavīru pieminekli

Valdība šodien atbalstīja 34 053 eiro piešķiršanu Alūksnes novada domei, lai pabeigtu 7.Siguldas kājnieku pulka kritušo karavīru pieminekļa atjaunošanu. Nauda nepieciešama pieminekļa kāpņu pārbūvei un apgaismojuma ierīkošanai. Finansējums piešķirts no Aizsardzības ministrijas budžeta.

Piemineklis Alūksnē, Pleskavas ielā 1, ir uzcelts par godu Latvijas Neatkarības karā kritušajiem pulka karavīriem. 1923.gada 20.jūnijā pieminekli atklāja Latvijas pirmais Valsts prezidents Jānis Čakste. Piemineklis tika nopostīts 1953.gadā. Līdz ar tā nopostīšanu arī apakšējā terases daļa uzkalna rietumu pusē tika norakta, izveidojot plašāku laukumu. Nokļūšanai līdz esošajām kāpnēm deviņdesmitajos gados tika izveidotas pagaidu koka kāpnes apakšējās terases noraktajā līmenī.

2008.gadā pieminekļa atjaunošanai Aizsardzības ministrija Alūksnes pilsētas domei piešķīra līdzfinansējumu, taču tas nebija pietiekams.

Pieminekļa vēsturisko kāpņu stāvoklis šobrīd ir kritisks – tās ir sadrupušas, daudzkārt labotas, tādēļ kļuvušas vizuāli nepievilcīgas. Kāpnes ir būvētas bez pamatiem, laika gaitā kāpņu virsmā ir izveidojušās plaisas, notikusi materiāla erozija, un sala ietekmē radušies nopietni bojājumi un nodrupumi. Esošo kāpņu stāvokļa novērtējums liecina, ka to konstrukcija nav atjaunojama – kāpnes nepieciešams pārbūvēt, secinājusi Aizsardzības ministrija.