Ziņas

Kriminālziņas

Varakļānu novadā aizturēts autovadītājs kukuļdevējs

Vakar ap plkst.11 Varakļānu novadā uz Rēzeknes šosejas par ātruma pārsniegšanu Ceļu policija apturēja automašīnu, kuru vadīja 1962.gadā dzimis vīrietis.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse, autovadītājs, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam piedāvāja naudas summu 20 eiro apmērā.

Par šo pārkāpumu policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas “Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, nodošanu vai piedāvāšanu personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai”.

Par šo likumpārkāpumu autovadītājam var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.