Ziņas

Sports

Valteram Kaminskim trešais Eiropas čempiona tituls

Finišā. Cēsnieks Valters Kaminskis un tukumniece Anita Liepiņa finišē pēc 24 stundu rogaininga Eiropas čempionātā, kur veterānu grupā viņi izcīnīja čempionu titulu.Foto: no albuma

Kārtējie veiksmīgie starti rogainingā cēsniekam Valteram Kaminskim, kurš jau vairākus gadus šajā sporta veidā startē kopā ar tukumnieci Anitu Liepiņu. Itālijā, Toskānā, notikušajā Eiropas čempionātā 24 stundu rogainingā veterānu XV grupā V. Kaminskis/ A. Liepiņa izcīnīja čempionu titulu, absolūtajā jaukto pāru grupā XO viņiem ceturtā vieta, bet visu komandu kopvērtējumā – augstā 14.vieta. Var piebilst, ka Latvijas komandu konkurencē – otrie.

Iepriekšējos Eiropas čempionātos arī XO grupā abi bijuši medaļnieku vidū, bet šoreiz līdz trijniekam pietrūcis samērā daudz.

“Lai būtu starp trim labākajiem, jāuzlabo fiziskā forma, arī veselība nebija tā vislabākā, tāpēc var teikt, ka izdarījām maksimālo, ko varējām,” atzīst V. Kaminskis.

Viņi pavisam nedaudz apsteidza vēl vienu latviešu komandu. Ko­pumā 377 dalībnieku vidū Lat­vijas pārstāvju bija daudz – 57, tā­pēc var teikt, ka esam rogaininga lielvalsts.

Absolūtajā vērtējumā uzvarēja spāņi, otrajā vietā mūsu ziemeļu kai­miņi igauņi, trešajā vietā Uk­rai­nas sportistes. Latvijas sportistiem uzvaras arī superveterānu grupā un ultraveterānu grupā, kā arī vēl trīs pāri ieņēma godalgotās vietas.

V. Kaminskis stāsta, ka sacensību apvidus apmēram 300 km2 pla­tībā lieliski piemērots rogaininga sacensībām. Sazarots reljefs, augstumā no 100 līdz 600 m virs jūras līmeņa, neregulārs ceļu un taku tīkls, daļa teritorijas – vīnogulāju lauki, olīvkoku birzis, arī meži.

“Kā trūkumu var minēt kontrolpunktu aplīšu izmērus, kas radīja grūtības tos pamanīt visnotaļ raibajā sacensību kartē. Dalībnie­kiem problēmas radīja sacensību starta organizācija un rezultātu apstrāde finišā, kam organizatori izmantoja nepiemērotu rezultātu apstrādes programmu. Zināmas grū­tības radīja dzirdināšanas organizācija distancē, kuras vienkārši nebija. Dalībnieki ātri saprata, ka jāpaļaujas uz pašu atjautību. Iepriekšminētie trūkumi izskaidrojami ar pieredzējuša rogainera neesamību sacensību organizatoru komandā. Ja tāds ir, sa­censības parasti tiek noorganizētas lieliskas, pirmajā vietā liekot tieši dalībniekus, viņu ērtības. Rogainingam dalībniekus piesaista trīs lietas: apvidus, distance un rezultāti. Viss pārējais ir sekundāri. Braucam, lai gūtu prieku no sacensībām,” saka V. Kamins­kis.

Nākamais Eiropas čempionāts rogainingā nākamgad notiks Uk­rai­nā, Karpatos, bet jau šogad augustā Latvijā, Rāznas dabas parkā, notiks pasaules čempionāts ro­gainingā. V. Kamniskis norāda, ka jau šobrīd reģistrējies dalībnieku rekordskaits – 980, un vairs tikai 20 brīvas vietas, jo rīkotāji noteikuši limitu – 1000 dalībnieku.

Arī V. Kaminskis/ A. Liepiņa jau pieteikušies. Valters norāda, ja galvenais ir gūt baudu no pasākuma, nesaceroties uz augstām vietām, ja to dara, visticamāk, čiks vien sanāk. Tāpēc galvenais startēt savam priekam, un, ja rezultāts izdodas labs, prieks ir dubultā.

“Rogainings ir mazo komandu sporta veids, mežā nekad neesi vientuļš, tev vienmēr ir kāds komandas biedrs. Visi distanci sāk reizē, arī finišē apmēram vienā laikā, tāpēc visu laiku ir tāda kolektīva sajūta,” piebilst V. Kamin­skis.

Jāteic, ka Latvijā šogad blīvs rogaininga kalendārs, gandrīz katrā nedēļas nogalē kādas sacensības. Var piebilst, ka nupat aizvadīts nakts rogainings, kurā 12 stundu distancē uzvarēja cēsnieks Andris Ronimoiss kopā ar Zigmundu Bī­beru.