Ziņas

Sabiedrība

Valsts ziemeļaustrumos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -25 grādiem

Otrdienas vakarā daudzviet Vidzemes austrumu daļā un Latgales ziemeļu daļā gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -23..-25 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Tostarp Valkā – Valgas meteostacijā – termometra stabiņš noslīdējis līdz -25,0 grādiem.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) novērojumu tīklā gaisa temperatūra plkst.20 bija no -6,4 grādiem Kolkā un -7,3 grādiem Ventspilī līdz -22,4 grādiem Rūjienā un -23,8 grādiem Gulbenē.

LVĢMC izplatījis dzelteno brīdinājumu par stipru salu visā valsts austrumu daļā, savukārt Latgalē no vieniem naktī līdz desmitiem rītā būs spēkā oranžais brīdinājums par aukstumu līdz -27 grādiem.

Oranžā līmeņa brīdinājums nozīmē, ka pastāv paaugstināts veselības traucējumu risks atsevišķām iedzīvotāju grupām, īpaši vecākiem cilvēkiem un zīdaiņiem, arī bezpajumtniekiem. Iedzīvotājiem jāseko un jārīkojas atbilstoši norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas.

Jau ziņots, ka naktī uz otrdienu Vidzemē, gaisa temperatūrai noslīdot līdz pat -27 grādiem, tika izsludināts oranžais brīdinājums. Pagājušajā naktī Ainažos un Rūjienā, gaisa temperatūrai pazeminoties attiecīgi līdz -24,5 un -25,4 grādiem, tika pārspēts ne tikai 7.decembra, bet arī mēneša pirmās dekādes aukstuma rekords.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par higiēnas prasībām izglītības iestādēm, kas īsteno vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas, ir noteiktas aukstuma robežas, kuras sasniedzot, skolēni var palikt mājās.

Bērni vecumā līdz 12 gadiem izglītības iestādi var neapmeklēt, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -20 grādiem, savukārt vecāki izglītojamie uz skolu var nedoties, ja gaiss atdzisis līdz vismaz -25 grādiem.