Ziņas

Sabiedrība

Valsts svētkos apbalvos Goda un Gada valmieriešus

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē šonedēļ tika lemts par pilsētas apbalvojumu “Goda valmierietis 2015”, “Gada valmierietis 2015” un “Pateicība” piešķiršanu.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, šogad apbalvojumu “Goda valmierietis 2015” saņems bijušais Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors un bijušais Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāts Jānis Zemļickis par ilggadēju, uzticamu un nesavtīgu darbu Valmieras Valsts ģimnāzijas (direktora pienākumus pildīja no 1990. līdz 2015.gadam) un Valmieras pilsētas labā. Kā rakstīts kandidāta pieteikumā, Zemļickis, pēc profesijas būdams ģeogrāfijas skolotājs, varējis ar savu neatlaidību un spēju pārliecināt aizraut ne vien skolas kolektīvu un audzēkņus un viņu vecākus, bet arī pacelt vispārējās izglītības kvalitātes latiņu Valmierā ļoti augstā līmenī, izveidojot vienu no prestižākajām mācību iestādēm Vidzemē.

Apbalvojumu “Goda valmierietis 2015” saņems arī Laimonis Putniņš, SIA “VALPRO” aprīkojuma konstruktors, par mūža darbu, kas veltīts pirmajai un vienīgajai darbavietai – Valmieras lielākajam un starptautiski atzītajam metālapstrādes uzņēmumam SIA “VALPRO”. Pieteicējs raksta: “Apbalvojums “Goda valmierietis 2015” jāpiešķir par sniegto ieguldījumu uzņēmuma darbībā, attīstībā un starptautiskās konkurētspējas palielināšanā. Putniņš piedalījies jaunu produktu dizaina izgudrošanā un jaunu tehnoloģiju ieviešanā. Viņš ir patentēta izgudrojuma “Kannu izlējējs” autors.”

Tāpat apbalvojumu “Goda valmierietis 2015” piešķirs Jurim Kubuliņam, bijušajam Valsts policijas Valmieras rajona policijas pārvaldes priekšniekam, par nesavtīgu, pašaizliedzīgu un atbildīgu darbu Valsts policijas Valmieras rajona policijas pārvaldē no 1974. līdz 2003.gadam, veicinot Valmieras iedzīvotāju drošību. Par sasniegtajiem darba rezultātiem Kubuliņš vairākkārt saņēmis Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas apbalvojumus. Par ieguldījumu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā 1997.gadā apbalvots ar augstāko Latvijas valsts apbalvojumu – piektās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Apbalvojums “Gada valmierietis 2015” tiks piešķirts Valmieras Drāmas teātra aktrisei Dacei Everss par profesionālu un radošu darbu Valmieras Drāmas teātrī, veicinot tā profesionālo izaugsmi un atpazīstamību ne tikai Vidzemē un Latvijā, bet arī Skandināvijā, Krievijā un citās valstīs, filmējoties starptautiskās kinofilmās. Apbalvojumu saņems arī Argods Miglāvs, Valmieras Kultūras centra politiski represēto vīru kora “Baltie bērzi” dalībnieks, par pacietīgu, mērķtiecīgu un rūpīgu darbu, vācot un apkopojot materiālus par Valmieras Kultūras centra politiski represēto vīru kori “Baltie bērzi”, kam pateicoties tapusi dokumentālā filma, kuras pirmizrādi valmierieši 12.novembrī plkst.19 varēs vērot Valmieras Kultūras centrā. Kā Miglāvu raksturo pieteicējs: “Kaligrāfiskā rokrakstā sarakstītas grāmatas, savāktas fotogrāfijas, avīžraksti un visam pāri arī paša piedzīvotais (pārdzīvotais) Sibīrijā, kas neļauj nokārt degunu, bet tieši pretēji – iedvesmo citus cilvēkus būt lepniem un mīlēt savu zemi!”

Šogad apbalvojums “Gada valmierietis” tiks piešķirts SIA “Vidzemes slimnīca” ārstei infektoloģei Anitai Grabei par ilggadēju, pašaizliedzīgu darbu, neatlaidību un atsaucību, strādājot SIA “Vidzemes slimnīca” Infekcijas slimību nodaļā, kā arī par bērnu ārsti un joprojām turpinot darbu kā dežūrārstei. Tāpat apbalvojumu saņems diriģente un mūzikas pedagoģe Irēna Zelča par Valmieras Mūzikas skolas kora klases dibināšanu, kas veiksmīgi darbojas jau 27 gadus. Zelčas vadītais koris – Valmieras Mūzikas skolas 5.-9.klašu meiteņu koris “SolLaRe” – XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos ieguva 92,78 punktus, Zelta diplomu, kā arī 2.vietu savā grupā. Apbalvojumu “Gada valmierietis 2015” piešķirs arī Valmieras futbola kluba trenerim Gatim Ērglim par jauniešu iedrošināšanu nodarboties ar sportiskām aktivitātēm, kā arī par atbalsta un motivācijas sniegšanu jauniešiem, izvēloties aktīvas un veselīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Tāpat domes sēdē tika lemts par pilsētas apbalvojuma “Pateicība” piešķiršanu. To šogad saņems Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” pulciņa “Ziķeru darbnīca” vadītāja Dzirkstīte Stūraine par aizrautīgu darbu ar 5-11 gadus veciem bērniem, izglītojot un ieinteresējot viņus pasaules izzināšanā. “Pateicību” piešķirs arhitektam Andrim Skalītim par nozīmīgu devumu pilsētas plānošanā un būvniecībā, kā arī par savu zināšanu un pieredzes veltīšanu valmieriešu dzīvesvides uzlabošanā.

Apbalvojumu saņems Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes mācītājs Arnis Bušs par ieguldīto darbu Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas simbola – gaiļa – atjaunošanas darbu vadīšanā. “Pateicību” saņems friziermeistare Spodra Lemese par nesavtīgu darbu un ieguldījumu daudzu Valmierā zināmu un iecienītu friziermeistaru izaugsmē, žurnālists Guntis Vīksna par ieguldījumu valmieriešu informēšanā un pilsētas aktualitāšu atspoguļošanā, ilggadēji strādājot par žurnālistu laikrakstā “Liesma”, kā arī biedrības “Valmieras pilsētas pensionārs” biedre Vallija Birzgale par ieguldīto darbu un sirds siltumu, brīvprātīgi darbojoties biedrībā “Valmieras pilsētas pensionārs”, organizējot un vadot pasākumus, īstenojot projektus, kā arī vadot deju kopu “Atvasara”. Tāpat apbalvojumu “Pateicība” piešķirs Valmieras Viestura vidusskolas muzeja vadītājam Mārim Lapsiņam par grāmatas “”Sprīdītis” Laimīgajā zemē” izveidošanu, kurā pastāstīts par skolēnu teātra 50 darba gadiem (1958-2008) un kas ir veltījums skolēnu teātra “Sprīdītis” dibinātājam, skolotājam un režisoram Zigurdam Ķesterim, atzīmējot viņa 80 gadu jubileju.

Visi apbalvojumu saņēmēji tiks sveikti Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītajā svinīgajā sarīkojumā 18.novembrī plkst.17 Valmieras Kultūras centrā. Koncertā uzstāsies Valmieras Kultūras centra un Vidzemes Augstskolas jauniešu koris “Skan”, Valmieras Mūzikas skolas 5.-9.klašu meiteņu koris “SolLaRe” un grupa “Lata Donga”. Ieeja bez maksas. Pasākuma laikā Goda un Gada valmieriešiem tiks pasniegts Valmieras pilsētas pašvaldības atzinības raksts un īpaši izgatavota piemiņas nozīmīte – Valmieras sudraba pakavs, kurā iegravēts apbalvojuma saņēmēja vārds un uzvārds.

Laikā no 3.augusta līdz 30.septembrim iedzīvotāji tika aicināti izvirzīt kandidātus apbalvojumu saņemšanai, lai pateiktos cilvēkiem, kuri veicinājuši Valmieras attīstību, izaugsmi, cilvēku labklājību un atpazīstamību. Kopumā tika saņemti 29 pieteikumi par 25 kandidātiem. Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības nolikumam “Par Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojumiem” visus kandidātus izvērtē un apbalvojumu ieguvējus apstiprina Valmieras pilsētas pašvaldības dome.

Valmieras pilsētas apbalvojumi “Goda valmierietis” un “Gada valmierietis” tiek piešķirti kopš 1999.gada.