Ziņas

Kriminālziņas

Valsts policijas darbiniekiem traucē noformēt administratīvā pārkāpuma protokolu.

Piektdien, 8.martā, Salacgrīvas novadā, autoceļa Rīga (Baltezers) – Igaunijas robeža (Ainaži)  92. kilometrā tika apturēts automašīnas “Nissan” vadītājs un konstatēts, ka vīrietis pie transportlīdzekļa stūres sēdies 1.91 promiļu reibumā, kā arī bez jebkādā veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Pulksten 23:15,  Valsts policijas darbinieki Salacgrīvas novadā, Salacgrīvā, apturēja kādu automašīnu, kas izbrauca uz Pērnavas ielas lielā ātrumā. Policijas darbiniekiem radās aizdomas, ka ,iespējams, automašīnas vadītājs, transportlīdzekli vada alkoholisko dzērienu ietekmē. Apturot transportlīdzekli, Valsts policijas darbinieku aizdomas apstiprinājās.

Vadītājs tika uzaicināts uz dienesta automašīnu, lai tiktu veiktas nepieciešamās pārbaudes un tiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Tikmēr pasažieri (1989. un 1997. gadā dzimuši vīrieši), kas arī bija alkohola reibumā, izkāpa no apturētās automašīnas. Vīrieši piegāja pie dienesta automašīnas un kļuva agresīvi, mēģinot nodarīt miesas bojājumus Valsts policijas darbiniekam, kā arī tīši sabojāja Valsts policijas dienesta automašīnu ”Škoda Superb”, ar dūri un elkoni iesitot pa automašīnas motora pārsegu. Lai pārtrauktu prettiesiskās darbības, Valsts policijas darbinieki pielietoja speclīdzekļus – steku un asaru gāzi.

Visas personas tika aizturētas un nogādātas policijas iecirknī procesuālo darbību veikšanai. Pēc notikuma Valsts policijas darbinieks varēja turpināt pildīt dienesta pienākumus.

Policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma normas, kas paredz sodu par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību, kā arī par uzbrukumu personai sakarā ar tās līdzdalību noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā. Par to paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.