Ziņas

Kriminālziņas

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par slepkavības mēģinājumu

Šī gada novembrī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu un nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par slepkavības mēģinājumu Alūksnes novadā. Par minēto noziegumu vienai personai piemērots aizdomās turētā statuss.

Pirms kāda laika Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116.panta un 15.panta ceturtajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, proti, par nozieguma mēģinājumu, kas tieši vērsts uz tīšu tā izdarīšanu, ja noziegums nav izdarīts līdz galam no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā, pamatojoties uz iegūtiem pierādījumiem, viena persona tika atzīta par aizdomās turēto personu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka aizdomās turētais vīrietis pagājušā gada februārī, izmantojot šaujamieroci, tīši prettiesiski mēģināja nogalināt darba kolēģi. Sākotnēji vīriešu starpā izcēlās sadzīves rakstura konflikts, kura laikā aizdomās turētais izteica mutiskus draudus kolēģi noslepkavot. Tās pašas dienas vakarā aizdomās turētais, būdams stiprā alkohola reibumā, proti, 3,17 promiles, ieradās kolēģa īpašumā un pavērsa līdzi paņemtā šaujamieroča stobru pret kolēģi, un nolūkā viņu noslepkavot izdarīja vienu šāvienu vīrieša virzienā. Veicot izmeklēšanas darbības, aizdomās turētais vīrietis tika aizturēts un piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Par šo gadījumu tika uzsākts kriminālprocess par slepkavības mēģinājumu. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods – mūža ieslodzījums vai ar brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, šī gada novembra beigās tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policija vērš uzmanību, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.