Ziņas

Kriminālziņas

Valsts policija pa karstām pēdām par miesas bojājumu nodarīšanu aiztur divus cēsiniekus

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa amatpersonas par miesas bojājumus nodarīšanu vīrietim pa karstām pēdām aizturējušas divus cēsiniekus. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Piektdien, 27. novembrī, īsi pirms pusnakts Valsts policija saņēma informāciju, ka Cēsīs, Jāņa Poruka ielā vairākas personas nodarījušas miesas bojājumus vīrietim. Cietušais nogādāts medicīnas iestādē.

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par huligānismu un, veicot operatīvos meklēšanas pasākumus, Valsts policijas Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu pa karstām pēdām aizturēja divus gados jaunus vīriešus. Šobrīd noskaidrots, ka jaunieši huligānisku tieksmju vadīti uzbrukuši vīrietim, citi notikušā apstākļi tiek skaidroti uzsāktā kriminālprocesa ietvaros. Jaunieši jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par dažāda veida likumpārkāpumiem, un viņiem uz izmeklēšanas laiku ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saskaņā ar Krimināllikumu par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.