Ziņas

Kriminālziņas

Valsts policija aicina ziņot par kontrabandas vietām internetā

Šī gada 9 mēnešos Valsts policijā izņemti vairāk nekā 15 miljoni cigarešu, kas ir 786 103 cigarešu paciņas. Jāatgādina, ka bez tabakas, nelegālā tirgus apritē būtisku vietu ieņem pašdarināts alkohols, narkotiskās vielas un degviela. Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu informē, ka arī Vidzemes reģiona pārvaldē (VRP) policija aktīvi strādā pie nelikumīgo preču izņemšanas. Tā piemēram 2016.gadā VRP izņemtas gandrīz divi miljoni cigarešu, 11 tūkstoši litu ar nelegālo alkoholu un 10 tūkstoši litru degvielas. VP VRP Kārtības policijas biroja priekšnieks Nikolajs Tkačs uzskata: “Būtiska loma šajā cīņa ir tieši iedzīvotāju iesaistei. Pēdējā laikā ar vien mazāk saņemam informāciju par nelegālā alkohola vai tabakas izstrādājumu tirdzniecības vietām, tāpēc atgādinām, ka jau 2012.gadā Valsts policija izstrādāja karti, kurā iespējams norādīt nelikumīgās vietas visērtākajā laikā un vietā”.

Jāpiebilst, ka nelegāla alkoholisko dzērienu izplatība apdraud ne tikai tautsaimniecības intereses un valsts budžeta ieņēmumus, bet lētā nelegālā alkohola pieejamība veicina tā lietošanas izplatību, kas ietekmē kriminogēno situāciju. Piemēram, analizējot pagājušā gada datus par izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem pret personām, var secināt, ka ievērojams skaits no tiem tiek izdarīti alkoholisko dzērienu reibumā.

Lai gan Valsts policija aktīvi strādā ar melnā tirgus pakarošanu, būtisku lomu šajā cīņā ieņem tieši iedzīvotāji, kuri zina par nelegālajām tirdzniecības vietām. Saprotot cilvēku vēlmi pēc anonimitātes, Valsts policija izveidoja nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietu karti, kurā iedzīvotāji var ziņot par šīm vietām: http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/.