Ziņas

Sabiedrība

Valsts policija aicina piedalīties radošo darbu konkursā “Esmu redzams – Esmu drošs 2020”

Valsts policija Vidzemes reģiona pārvalde no 23. novembra līdz 11. decembrim organizē bērnu radošo darbu konkursu “Esmu redzams – esmu drošs”, lai skolēnus izglītotu par gaismu atstarojošo elementu nozīmi un nepieciešamību diennakts tumšajā laikā. Konkursā tiek aicināti piedalīties pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi un skolas vecuma bērni no 1.līdz 6.klasei.
Konkursā aicināti piedalīties Vidzemes reģiona pārvaldes pakļauto iecirkņu – Valmieras, Madonas, Cēsu, Gulbenes, Alūksnes, Limbažu un Valkas – apkalpojamās teritorijas pirmsskolas izglītības audzēkņi un sākumskolu skolēni. Konkursa mērķis ir veicināt izglītības iestāžu jaunāko klašu skolēnu izpratni par gaismu atstarojošo elementu nepieciešamību apģērbā, lai piedaloties ceļu satiksmē, neapdraudētu savu drošību. Tāpat izglītot un atgādināt skolēniem par gaismu atstarojošo elementu nozīmi un nepieciešamību, īpaši diennakts tumšajā laikā un slikti apgaismotos ceļa posmos, kā arī sekmēt skolēnu radošās domāšanas attīstību.
Konkursa dalībnieki aicināti izgatavot A3 vai A4 formāta darbu, kurā, pēc skolēna ieskatiem, tiek attēlota drošība uz ielas, pagalmos vai parkos, kad laika apstākļi liedz laicīgi pamanīt pretimnācēju vai braucēju. Bērni zīmējumus var veidot dažādi – zīmēt ar zīmuļiem, krāsām, krītiņiem, flomāsteriem vai citiem materiāliem uz lapas vienas puses. Bērni zīmējumus var papildināti ar devīzi, apakšvirsrakstu, dzejoli vai ko citu. Būtiski ir zīmējumam klāt pievienot zīmīti, uz kuras norādīts darba autora vārds, uzvārds, klase, izglītības iestādes nosaukums, zīmējuma nosaukums, kā arī klases audzinātāja tālruņa numurs, lai policijas pārstāvis nepieciešamības gadījumā varētu sazināties
Darbus aicināts iesniegt līdz šā gada 11.decembrim jebkurā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes iecirknī. Līdz 30.decembrim katra iecirkņa ietvaros notiks iesniegto darbu izvērtēšana, savukārt uzvarētāji tiks paziņoti līdz 2021. gada janvāra vidum.

Plašāka informācija pieejama konkursa nolikumā un sazinoties ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecāko inspektori Lieni Kaužēnu, liene.kauzena@vidzeme.vp.gov.lv, 67014047; 29186812.