Ziņas

Sabiedrība

Valmieru visvairāk apmeklē viesi no Igaunijas, Somijas, Vācijas un Krievijas

Tāpat kā līdz šim, arī šogad Valmieru visvairāk apmeklē viesi no Igaunijas, Somijas, Vācijas un Krievijas, kuri galvenokārt interesējas par aktīvā tūrisma iespējām Valmieras pusē.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Valmieras Tūrisma informācijas centra tūrisma informācijas konsultante Inita Kūlīte, savukārt vietējos iedzīvotājus visvairāk šajā gadā interesējusi informācija par pasākumiem Valmieras pusē.

Šogad tika izveidots jauns tūrisma vortāls “ww.visit.valmiera.lv” latviešu, angļu, krievu un igauņu valodā, kurā ātri un ērti var atrast informāciju par Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma piedāvājumu. Daudz vairāk nekā iepriekšējā gadā izmantots Valmieras Tūrisma informācijas centra pakalpojums – ekskursija pa Valmieru gida pavadībā. To izmantojuši darba kolektīvi, skolēnu grupas u.c. Ekskursijas laikā pilsētas viesi var uzzināt interesantus stāstus un faktus par Dzirnavu ezeriņa promenādi, Valmieras vecpilsētu, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcu, Valterkalniņu, Gaujas tiltu un citām ievērojamām apskates vietām pilsētas centrā.

Tā kā Valmieru par savu atpūtas galamērķi bieži izvēlas ģimenes ar bērniem un draugu kompānijas, šogad izdots jauns ceļvedis ģimenēm ar bērniem, kur apkopoti dažādi tūrisma objekti un ieteikumi, kā saturīgi un interesanti pavadīt laiku Valmieras pusē, uzzināt daudz jauna un gūt pozitīvas emocijas.

Tāpat, lai popularizētu aktīvo atpūtu Valmieras pusē, izveidots jauns velomaršruts “Valmieras puikas”, tādējādi pilsētas viesiem un vietējiem iedzīvotājiem pavēstot interesantus stāstus par mūsdienu un vēsturiskajiem “Valmieras puikām”, kuri ar saviem darbiem un panākumiem nesuši Valmieras vārdu Latvijā un ārpus tās robežām.

Šovasar Valmierā aizvadīts arī viens no četriem Latvijā populārākās grupas “Prāta Vētra” koncertturnejas “7 soļi svaiga gaisa” koncertiem Pauku priedēs, kas pulcējis aptuveni 14 000 skatītāju. Savukārt augusta sākumā norisinājās Valmieras pilsētas svētki, ko apmeklējis rekordliels cilvēku skaits – vismaz 30 000. Arī Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados aizvadīti novadu svētki. 12.septembrī krāšņi tika atzīmēti pirmie Kokmuižas svētki Kocēnos.

Savukārt 10.oktobrī visi aicināti uz tradicionālo Simjūda gadatirgu, kā arī piedalīties velobraucienā un ekskursijā pa Valmieru.