Ziņas

Uzņēmējdarbība

“Valmiermuižas alus” veidos “Alus darbnīcu” ekskluzīva alus brūvēšanai

Alus darītava “Valmiermuižas alus” plāno ieguldīt pusmiljonu eiro “Alus darbnīcas” izveidē, kurā tiks brūvēts ekskluzīvs alus mazās partijās, aģentūru LETA informēja kompānijā. Ieguldījumus “Alus darbnīcas” izveidē plānots veikt no iepriekšējo gadu uzkrātās peļņas, piesaistot arī Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu. Ieguldījumus plānots atpelnīt astoņu gadu laikā.

Kompānijā norādīja, ka esošajā alus darītavā uzņēmums turpinās brūvēt klasiskās “Valmiermuižas” alus garšas, savukārt “Alus darbnīca” būs pielīdzināma alus ateljē, kur pēc individuāla pasūtījuma tiks radītas jaunas un ekskluzīvas garšas, izmantojot Latvijā un pasaulē pieejamās izejvielas. “Mani patiesi aizrauj iespēja radīt jaunas garšu simfonijas, jo apiņu, iesalu, raugu veidi pasaulē ir mērāmi simtos, katram ir savas īpašības, ļaujot radīt ko patiesi īpašu,” sacīja “Valmiermuižas alus” valdes loceklis Aigars Ruņģis.

Plānots, ka “Alus darbnīcā” gadā tiks izbrūvēti 100 000 litru alus. Pirmos “Alus darbnīcas” brūvējumus varētu būt iespējams nobaudīt šogad septembra beigās.

Jau vēstīts, ka pērn “Valmiermuižas alus” kopumā izbrūvēja 2,053 miljonus litru alus, kas ir par 4,4% vairāk nekā gadu iepriekš.

Tāpat ziņots, ka 2015.gadā “Valmiermuižas alus” apgrozījums bija 3,84 miljoni eiro, kas ir par 13,4% vairāk nekā 2014.gadā, savukārt kompānijas peļņa saruka par 14,6% un bija 264 899 eiro. Kompānijas 2016.gada rezultāti vēl nav publiskoti.

“Valmiermuižas alus” reģistrēts 2005.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 396 690 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir SIA “Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kurā 60% daļu pieder Ruņģim, 24% – Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenverwaltungs AG” (ILAG), bet 16% – Vācijas uzņēmumam “Thinkflink”.