Ziņas

Uzņēmējdarbība

“Valmiermuižas alus” strādājis ar 46% apgrozījuma pieaugumu; investēti 60 000 eiro ledus alus brūvēšanai

Alus darītava AS “Valmiermuižas alus” šā gada desmit mēnešos, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, par 46% kāpinājusi neauditēto apgrozījumu, sasniedzot 2,93 miljonus eiro. Savukārt saražotā alus apjoms kāpis par 10%, sasniedzot 1,61 miljonu litru rādītāju, aģentūru LETA informēja uzņēmuma līdzīpašnieks Aigars Ruņģis.

Viņš arī prognozēja, ka šo gadu plānots noslēgt ar apgrozījumu 3,4 miljoni eiro.

“Kopš darbības sākšanas 2009.gadā apgrozījums kāpis astoņas reizes, sasniedzot iepriekš izvirzīto mērķi – ieņemt 1% no Latvijas alus tirgus. Lielāku tirgus daļu iegūt neplānojam. Esam pilnveidojuši meistarību un turpmāk liksim uzsvaru uz izmeklētu – ar īpašu garšas buķeti apveltītu – alu brūvēšanu,” sacīja Ruņģis.

Viņš arī informēja, ka gada izskaņā alus darītava ir investējusi 60 00 eiro un izveidojusi alus pagrabu izmeklēta alus brūvēšanai mazās partijās.

“Tajā brūvētais alus būs ar īpašu, tostarp valsts vēsturei, nozīmīgām vērtībām un īpašiem notikumiem veltītu garšas buķeti. Katru gadu plānots izstrādāt vairākas jaunas receptes. To partijas būs līdz 5500 pudeļu, un katra pudele būs numurēta, norādot arī brūvēšanas gadu,” norādīja uzņēmējs.

Pirmais jaunajā pagrabā tapis “Valmiermuižas Trejledus alus”. Tas ir Latvijā pirmais alus, kas pēc izbrūvēšanas vēl tiek izturēts ledus pagrabā, trīs reizes sasaldējot.

Kā norādīja Ruņģis, šīs receptes izstrādāšana prasījusi vienu gadu un 15 000 eiro ieguldījumu. “Šī tumšā alus garšas buķeti novērtēs garšas pieredžu kolekcionāri. “Valmiermuižas Trejledus alu” līdzās vīnam var noglabāt mājas pagrabā un baudīt arī pēc vairākiem gadiem. Šogad izbrūvētas vien 5480 pudeles šī alus,” atzina Ruņģis.

Kā ziņots, “Valmiermuižas alus” pērn par 47% kāpināja apgrozījumu, sasniedzot 2,49 miljonus eiro salīdzinājumā ar 1,69 miljonu eiro rādītāju 2012.gadā.

Uzņēmuma peļņa samazinājās no 263 638 eiro 2012.gadā līdz 79 623 eiro pērn.

Pagājušajā gadā “Valmiermuižas alus” realizēja 1,46 miljonus litrus alus, kas ir par 40% vairāk nekā 2012.gadā, kad tika realizēti 1,04 miljoni litri alus.

Kā šā gada prioritātes tika definēta portera zīmola attīstība, iesala dzēriena ražošana un eksports uz Igauniju.

“Valmiermuižas alus” reģistrēts 2005.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 396 691 eiro. “Valmiermuižas alus” īpašnieks ar 100% kapitāldaļu ir SIA “Valmiermuižas ieguldījumu fonds”. Savukārt 60% fonda daļu pieder Ruņģim, 24% – Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenverwaltungs AG” (ILAG), bet 16% – Austrijas uzņēmumam “Alcor”.

NOZARE.LV