Ziņas

Uzņēmējdarbība

“Valmiermuižas alus” pērn strādājis ar 36% apgrozījuma kāpumu; sāks ražot ogu zelteri

Alus darītava AS “Valmiermuižas alus” 2014.gadu noslēdzis ar apgrozījumu 3,39 miljoni eiro, kas ir par 36% vairāk nekā iepriekšējā gadā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Pārdotā alus daudzums pērn audzis par 27,3%, kopumā sasniedzot 1,86 miljonus litru. No saražotā apjoma apmēram1% eksportēts uz Igauniju. Šogad eksportu uz Igauniju plānots dubultot, bet ilgākā laika posmā šo rādītāju plānots palielināt līdz 10%.

Tāpat šogad “Valmiermuižas alus” ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu attīstībā investēs 1,1 miljonu eiro. Puse no investīcijām tiks ieguldīta portera alus darīšanā eksporta tirgum, otra puse – bezalkoholisko Latvijas augļu-ogu zelteru un kvasa darīšanā no Latvijas iesala graudiem.

“Attīstoties alus baudīšanas kultūrai Baltijā, turpinās augt pieprasījums pēc mazo alus darītavu alus ar izteiksmīgām garšas buķetēm. Pasaulē slavenākais alus veids no Latvijas ir Baltijas porteris, kas tiek raudzēts lēnāk un zemākā temperatūrā. Pie “Valmiermuižas portera” garšas strādājam jau vairāk nekā gadu. Šogad ieguldīsim pusmiljonu eiro portera mucās, kur to nesteidzīgi divus mēnešus raudzēt un nogatavināt,” sacīja “Valmiermuižas alus” līdzīpašnieks Aigars Ruņģis.

Tāpat viņš norādīja, ka sadarbībā ar lauksaimniekiem plānots sākt bezalkoholisko zelteru ražošanu.

“Jau esam sākuši “Valmiermuižas kvasa” brūvēšanu un no dabīgām pašmāju augļu-ogu sulām – bezalkoholisku zelteru gatavošanu. Nepieciešamo izejvielu sagāde pietiekošā apjomā un augstā kvalitātē būs liels izaicinājums. No Latvijai raksturīgām dabas veltēm var gatavot garšā bagātus zelterus kā alternatīvu importētajiem bezalkoholiskajiem dzērieniem,” sacīja Ruņģis.

Pirmo pieredzi sadarbībā ar Latvijas lauksaimniekiem “Valmiermuižas alus” guva pērn, kad sāka brūvēt Latvijas graudu iesala dzērienu “Zelta zirgs” bez pievienota cukura, kam gaišo miežu iesalu piegādā iesalnīca “Latraps”.

Kā ziņots, “Valmiermuižas alus” 2013.gadā par 47% kāpināja apgrozījumu, sasniedzot 2,49 miljonus eiro salīdzinājumā ar 1,69 miljonu eiro rādītāju 2012.gadā.

Uzņēmuma peļņa samazinājās no 263 638 eiro 2012.gadā līdz 79 623 eiro 2013.gadā.

Pagājušajā gadā “Valmiermuižas alus” realizēja 1,46 miljonus litrus alus, kas ir par 40% vairāk nekā 2012.gadā, kad tika realizēti 1,04 miljoni litri alus.

“Valmiermuižas alus” reģistrēts 2005.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 396 691 eiro. “Valmiermuižas alus” īpašnieks ar 100% kapitāldaļu ir SIA “Valmiermuižas ieguldījumu fonds”. Savukārt 60% fonda daļu pieder Ruņģim, 24% – Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenverwaltungs AG” (ILAG), bet 16% – Austrijas uzņēmumam “Alcor”.

NOZARE.LV