Ziņas

Izklaide

Valmiermuižā svinēs Ūsiņdienu

9.maijā no plkst.11 līdz 15 pie “Valmiermuižas alus” darītavas norisināsies Ūsiņdienas svinības ar mājražotāju labumu tirdziņu, radošajām darbnīcām un mielošanos pie “Gardu muti” gadadienai klātā Latvijas garšu galda.

Kā aģentūru LETA informēja Valmiermuižas kultūras biedrības pārstāve Sintija Milberga, Ūsiņi ir laiks, kad jaunā zāle un izplaukušās lapas jau pilnā zaļumā. Zemnieki sēj jauno ražu, pieguļnieki un govju gani pošas pirmajām ganībām. Sākas vasara un ziedu laiks. Arī “Gardu muti” tirgotāji steidz gatavot gardumus un noderīgus labumus. Tirdziņa galdos tiks celti sulīgi zaļumi, svaigi cepti maizes klaipi, kūpinājumi, svaigi un marinēti sieri, asinsdesas, žāvētas zivis, saldi našķi un atspirdzinoši pašmāju vīni. Savukārt amatnieku pūrā varēs atrast gan smalkus izšuvumus, tauriņus, rotas, gan meistaru rokās veidotus kalumus, māla traukus un koka darinājumus.

Lēdurgas folkloras kopa “Putni” tirdziņa visiem mācīs, kā pasargāt savas mājas, ganāmpulkus un veicināt auglīgu ražu. Mazākie tirdziņa viesi varēs doties izjādēs zirga mugurā un pagatavot paši savu pieguļas zirgu radošajā darbnīcā kopā ar Valmieras jauniešu centru “Vinda”, kā arī piedalīties loku, bultu gatavošanā un viduslaiku loka šaušanā, bet īsta vīra spēku varēs smelties kalēja arodā. Savukārt neatņemama svinību sastāvdaļa ir mielošanās, tamdēļ Valmiermuižas pavāri gādās par Ūsiņa tradicionālo ēdienu – pantāgu, bet “Valmiermuižas alus” darītāji vērtēšanai nodos vasarīgus jaunbrūvējumus.

Ūsiņdienā tiks klāti ne vien tirgus galdi, bet arī bagātīgs svētku galds, jo “Gardu muti” tirdziņš svinēs trešo gadadienu un ikviens viesis tiks aicināts cienāties ar mājražotāju un Valmiermuižas pavāru sarūpētiem gardumiem. Savukārt, lai spodrinātu īstenu Latvijas garšu, svētkus kuplinās atspirdzinošs un vasarīgs jaunums – “Gardu muti” ogu zelteris.

Tirgotāju pieteikšanās dalībai tirdziņā līdz 6.maijam, rakstot e-pastā “info@gardumuti.lv” vai zvanot pa tālruni 20436868.

Ieeja pasākumā bez maksas.

LETA