Ziņas

Izklaide

Valmieras Viestura vidusskolā atklās Zigurda Ķestera piemiņai veltītu grāmatu

Šodien Valmieras Viestura vidusskolā atklās grāmatu par skolēnu teātra “Sprīdītis” 50 darba gadiem (1958-2008), aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane.

Grāmata ir veltījums skolēnu teātra “Sprīdītis” izveidotājam skolotājam un režisoram Zigurdam Ķesterim, atzīmējot viņa 80 gadu jubileju, Valmieras Viestura vidusskolai un visiem skolēnu teātra dalībniekiem, draugiem un atbalstītājiem.

Pasākumā tiks rādīti fragmenti no Ķestera izrādēm: “Turku spuldze jeb Aladina burvju lampa”, “Triks un Traks” (iestudētas 70.gados), “Romeo un Džuljeta” (iestudēta 80.gados), “Fantāzijas par…” (iestudēta 80.-90.gados), kā arī Roberta Segliņa izrādēm “Sprīdītis” (iestudēta 2007.gadā), “Bildinājums” (2004.gads), “Īkstīte” (2003.gads) un “Īsa pamācība mīlēšanā” (2008.gads). “Grāmata ir Valmieras Viestura vidusskolas dažādu gadu absolventu radošs kopdarbs, kas veltīts skolēnu teātra “Sprīdītis” izveidotājam skolotājam, režisoram Zigurdam Ķesterim, viņa darba turpinātājam režisoram Robertam Segliņam un visiem režisoriem, kuri daudzu gadu garumā piedalījušies skolēnu teātra repertuāra veidošanā. Grāmata ir kā veltījums mūsu skolai, kas izceļas ar savu neatkārtojamību, un kopā ar “Sprīdīti” tās vārds ir aizskanējis tālu pasaulē. Grāmata ir pateicība dažādu paaudžu teātra absolventiem, kuru darbs, enerģija un labā griba ir ieguldīta sava laika izrāžu veidošanā un teātra izaugsmē,” stāsta grāmatas veidotājs, Valmieras Viestura vidusskolas vēstures skolotājs Māris Lapsiņš.

Grāmata sniedz ieskatu par Latvijā pazīstamā skolēnu kolektīva veidošanos, māksliniecisko attīstību un sasniegumiem, kļūstot par Tautas teātri. Absolventu atmiņās, intervijās, preses publikācijās un pielikumā raksturots “Sprīdīša” režisoru, īpaši Ķestera un Segliņa, devums teātra attīstībā. Izklāstīts arī par teātra lielo nozīmi dalībnieku, teātra klašu un skolas dzīvē.

Grāmata izdota ar Valmieras pilsētas pašvaldības un Taipejas misijas Latvijas Republikā finansiālo atbalstu.

LETA