Ziņas

Sabiedrība

Valmieras veselības centra vadītāja: Situācija ar neirologa pieejamību Vidzemē ir dramatizēta, problēmu nav

SIA “Valmieras veselības centrs” vadītāja Inese Zeitmane pauž neizpratni par sabiedrībā mākslīgi sacelto ažiotāžu saistībā ar valsts apmaksāta bērnu neirologa konsultāciju pieejamību Vidzemē, norādot, ka situācija ir nepamatoti dramatizēta un problēmu ar bērnu neirologa pieejamību nav.

Kā ziņots, “Valmieras veselības centrs” ir vienīgā veselības aprūpes iestāde Vidzemē, kas nodrošina valsts apmaksātas bērnu neirologa konsultācijas.

Centra vadītāja aģentūrai LETA pastāstīja, ka centrs, tāpat kā līdz šim un daudzus gadus iepriekš, ir veselības aprūpes iestāde, kas Valmieras pilsētas, novada un Vidzemes reģiona iedzīvotāju apkalpošanai slēdz līgumu ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) un piedāvā reģiona iedzīvotājiem arī bērnu neirologa un pieaugušo pacientu neirologa konsultācijas valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu programmā.

Zeitmane skaidroja, ka valsts apmaksāts pakalpojums netika nodrošināts no pagājušā gada jūlija līdz oktobrim, kad centrā strādājošā neiroloģe Baiba Treija nodibināja savu privātpraksi. Tāpat pakalpojums nebija pieejams janvārī, jo vēl nebija noslēgts līgums ar NVD. Taču šobrīd pakalpojums ir pilnībā pieejams.

Centra vadītāja sola, ka turpmāk problēmu ar valsts apmaksāta bērnu neirologa pieejamību Vidzemes reģionā nebūs. Vecākiem par to nav jāuztraucas un viņi var droši vērsties “Valmieras veselības centrā”, sacīja Zeitmane.

NVD pārstāve Evija Štālberga aģentūrai LETA pastāstīja, ka dienestā nav saņemtas sūdzības, ka Vidzemē šis pakalpojums netiek nodrošināts.

Tikmēr Zeitmane atgādina, ka bērnu neirologs nav speciālists akūtiem gadījumiem un vasaras mēnešos pieprasījums pēc šī speciālista neesot bijis liels. Tomēr, ņemot vērā iedzīvotāju vajadzības un aktuālo jautājumu dažādību, šogad centrs plāno palielināt praktizējošo neirologu skaitu, tādējādi veicinot šī pakalpojuma pieejamību novada iedzīvotājiem un iespēju izvēlēties speciālistus.

Patlaban darbu “Valmieras veselības centrā” sākusi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas nodaļas vadītāja Irīna Zabolonska, kā arī Rīgas 1.slimnīcas bērnu neiroloģe Guna Dzene. Bērnus pieņems arī bērnu neiroloģe Dagnija Mežavilka.

LETA