Ziņas

Sabiedrība

Valmieras Vecpuišu parkā izzāģēs bīstamos kokus

Šodien tiks sākta Vecpuišu parka sakopšana, likvidējot 17 kokus, kas padraud parka apmeklētājus un apkārtējo infrastruktūru, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Janvārī notikušajā publiskajā apspriešanā netika saņemts neviens ierosinājums par koku ciršanas ieceri Vecpuišu parkā. Lēmumus par parka sakopšanas darbiem Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisija pieņēma, balstoties uz datiem, kas iegūti no SIA “Koku eksperts” izstrādātās parka koku dendroloģiskās inventarizācijas ar koku stāvokļa novērtējumu, uz koku eksperta Gvido Leiburga atzinumiem par ciršanai un koku vainagu sakopšanai pieteiktajiem kokiem, kā arī uz Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās pārvaldes atzinumu par kokiem, kuru ciršanai atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem apkārtmēra dēļ nepieciešams Dabas aizsardzības pārvaldes atzinums.

Koku likvidēšanu pasūta un finansē Valmieras pilsētas pašvaldība. Parka sakopšanas darbus veiks SIA “Valmieras Namsaimnieks”, piesaistot sertificētus kokkopjus – arboristus. Likvidētie koki pēc sazāģēšanas nonāks pašvaldības koku uzkrāšanas laukumā.

Tomēr parkā ir daudz vecu koku, kuri nav atzīti par bīstamiem, taču lielā vecuma dēļ ar lūstošiem zariem var radīt apdraudējumu parka apmeklētājiem. Tādēļ pašvaldība aicina iedzīvotājus pašus rūpēties par savu drošību un vējainā laikā no parka apmeklējuma izvairīties.