Ziņas

Sabiedrība

Valmieras vasaras puķu iegādei noslēgts līgums par gandrīz 15 000 eiro

Valmieras pilsētas pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA “Sedumi” 14 910 eiro apmērā par vasaras puķu iegādi, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece.

Darbus veiks SIA “Valmieras Namsaimnieks”.

Viengadīgo vasaras ziedu stādīšana Valmierā jau ir sākta. Pirmie akcenti pilsētas dobēs ir lielziedu atraitnītes un daudzkrāsainās ragainās vijolītes, kas stādītas pie pašvaldības, baznīcas skatu laukuma, rožu dobes laukumā starp tirdzniecības centru “Valleta” un Valmieras Kultūras centru, kā arī liepu lapu formas dzīvžogā pie Valmieras Veselības centra.

Atraitnītes vēlāk nomainīs un citus stādījumus papildinās ilgziedu begonijas, petūnijas, zemās samtenes un daudzi citi viengadīgie augi.

Noslēdzies arī iepirkums par daudzgadīgo augu, kas veido pilsētas akcentus un ainavas ietvaru, iegādi Valmieras pilsētas un izglītības iestāžu apstādījumu papildināšanai. Pilsētas apstādījumus plānots papildināt ar dažām sarkanajām un parastajām kļavām, vairākām Holandes liepām, Zviedrijas pīlādžiem, kā arī skujeņiem, daudzgadīgajiem krūmiem, ziemcietīgajām puķēm un dekoratīvajām graudzālēm. Izglītības iestādes savus stādījumus papildinās ar ķiršiem, ābelēm un plūmēm. Valmieras apstādījumi tiks papildināti arī ar 2015.gada koka – krūmu čužas jeb klinšrozītes – kultivētā krūmu veida – parastās čužas – stādiem, kas bagātīgi un ilgi ziedēs ar lieliem, dzelteniem ziediem. Šos stādus atbilstoši iepirkumam nodrošinās SIA “Valmieras Namsaimnieks”, iepērkot tos par 7393 eiro.

Pašvaldība atzīst, ka ziedu stādi no dobēm tiek zagti, tāpēc Valmieras pilsētas pašvaldības policija aicina iedzīvotājus nekavējoties ziņot dežūrdaļai pa tālruni 64222951, ja pie puķudobēm mana rosāmies cilvēkus.

LETA