Ziņas

Sabiedrība

Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma veicināšanas konsultatīvā padome diskutēs, kā dažādot aktīvās atpūtas iespējas

Šodien dabas izglītības centrā “Vecupītes” divdesmit astoto reizi kopā pulcēsies Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma veicināšanas konsultatīvā padome (VANTKP), kas šoreiz runās par starptautisko tūrisma izstāžu norisi, kā arī, gatavojoties aktīvā tūrisma sezonai, spriedīs par tūrisma pakalpojumu dažādošanas iespējām Valmierā, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados, īpašu uzmanību veltot aktīvā un sporta tūrisma elementiem.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas tūrisma projektu vadītāja Iluta Bērziņa, 2015.gada starptautisko tūrisma izstāžu sezonā Valmieras un apkārtējo novadu piedāvājumu līdz ar Gaujas nacionālā parka tūrisma piedāvājumu un zīmolu “EnterGauja”, plānots popularizēt vienpadsmit izstādēs Eiropā, Baltijā un Latvijā.

Aizvadītas jau divas izstādes – Sanktpēterburgā (Krievija) un Helsinkos (Somija), kurās novērots, ka ceļotāju interesi joprojām raksturo pieaugoša vēlme gūt personīgu pieredzi, izzinot ceļojuma galamērķa kultūru, dabu, tradīcijas, dzīvesstilu un daudzveidību piedāvājumā. Arī aktīvai atpūtai dabā tūrisma pakalpojumu pieprasījumā ir izteikti pieaugoša popularitāte. Kā uz šīm tendencēm reaģēt tūrisma uzņēmējiem, valsts un nevalstiskajam sektoram, papildinot esošo piedāvājumu vai veidojot jaunu, aicināts pastāstīt pieredzējis aktīvā tūrisma profesionālis, grāmatas “Aktīvais tūrisms” autors Ainārs Brencis.

Visiem konsultatīvās sēdes dalībniekiem būs iespēja dabas izglītības centra “Vecupītes” vadītājas Baibas Līviņas vadībā iepazīties ar dabas izglītības centra darbību un pakalpojumiem.

VANTKP dibināta 2010.gadā ar mērķi veicināt Valmieras pilsētas, Burtnieku, Kocēnu un Beverīnas novadu konkurētspēju tūrismā, reģionālā un nacionālā līmenī, kā arī sekmēt augstvērtīga, pievilcīga un atpazīstama Valmieras pilsētas tūrisma tēla veidošanos. VANTKP veido tūrisma ekspertu, speciālistu un uzņēmēju pārstāvji. Nākamā VANTKP sēde notiks 2015.gada 25.februārī, kurā plānots vērtēt 2014.gada tūrisma aktivitāti Valmierā, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados, kā arī vienoties par saskaņotu rīcību plānu 2015.gadam.

LETA