Ziņas

Uzņēmējdarbība

Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma uzņēmēji un profesionāļi pārrunās nozarē aktuālos jautājumus

Šodien plkst.16 Valmieras Integrētās bibliotēkas telpās pulcēsies Valmieras un apkārtējo novadu Tūrisma konsultatīvā padome, lai pārrunātu aktuālos jautājums pirms šī gada aktīvās tūrisma sezonas sākuma, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas tūrisma projektu vadītāja Iluta Bērziņa.

Vidzemes Augstskolas lektore Ilze Grīnfelde klātesošos iepazīstinās ar nišu tūrisma vienu no jaunākajām aktualitātēm – tumšo tūrismu. Savukārt Vidzemes Augstskolas lektors Ilgvars Ābols pastāstīs, kā tūrisma uzņēmēji var sadarboties ar Vidzemes Augstskolas studentiem pētniecisko darbu veikšanā vai piedāvājot studentiem prakses vietas tūrisma uzņēmumos.

Tiks pārrunāti arī jautājumi saistībā ar plānoto dalību vairākos starptautiskos projektos, kurus iecerējusi Valmieras pilsētas pašvaldība, piemēram, sadarbībā ar Rīgas Tūrisma attīstības biroju, Gaujas nacionālā parka Tūrisma klasteri, Siguldas un Cēsu novada pašvaldībām plānots iesaistīties starptautiskā Eiropas gastronomijas reģiona projektā. Visi projekta dalībnieki kopā pretendēs uz Eiropas gastronomijas reģiona titulu 2017.gadā, kas ik gadu tiek piešķirts diviem vai trīs tīkla reģioniem, kuri izstrādā īpašu pasākumu un sadarbības programmu. Tās mērķis ir veicināt vietējo ēdienu kultūru un tradīcijas, vienlaikus sekmējot gastronomisko jaunradi, vietējo ražojumu kvalitāti un vērtību, kā arī tūristu piesaisti reģionam.

Tāpat sēdes dalībnieki pārrunās plānotās ikgadējās tūrisma akcijas konceptu, lai veicinātu tūrisma pakalpojumu patēriņu, tiks iepazīstināti ar pārrunāto Tūrisma attīstības valsts aģentūras rīkotajā informatīvajā dienā 15.aprīlī, kā arī atziņām no starptautiskās tūrisma izstādes -gadatirgus “Otdih 2015”, kas notika Minskā (Baltkrievijā).

Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma konsultatīvās padomes regulārās tikšanās tiks atsāktas 2015.gada rudenī, kad padomes dalībniekiem un citiem interesentiem jau būs iespēja dalīties ar paveikto aktīvās tūrisma sezonas laikā.

Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma konsultatīvā padome dibināta 2010.gadā ar mērķi veicināt Valmieras pilsētas, Burtnieku, Kocēnu un Beverīnas novada konkurētspēju tūrismā reģionālā un nacionālā līmenī, kā arī sekmēt augstvērtīga, pievilcīga un atpazīstama Valmieras pilsētas tūrisma tēla veidošanos. Padomē darbojas tūrisma ekspertu, speciālistu un uzņēmēju pārstāvji.

LETA