Ziņas

Kriminālziņas

Valmieras tiesai nodod lietu pret policistu, kurš ar laivu izraisīja traģisku negadījumu

Prokuratūra nodevusi Valmieras rajona tiesai krimināllietu, kurā policijas darbinieks apsūdzēts par nonāvēšanu aiz neuzmanības, vadot motorlaivu. Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai policijas darbinieks šo noziedzīgo nodarījumu izdarīja no darba amata pienākumiem brīvajā laikā, privāta izklaides brauciena laikā, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.

Pie laivas virvē bija piestiprināts ūdens atrakciju elements – divvietīgs pūslis, uz kura atradās alkohola reibumā esošas personas. Apsūdzētais, zinot, ka viņa izvēlētajā laivas vadīšanas maršrutā ir atsegta koka stumbra daļa, apzinājās, ka tas ir šķērslis drošai ūdens atrakciju veikšanai un var apdraudēt izklaides pasākumā piedalošos personu dzīvību un veselību, vieglprātīgi paļāvās, ka šādas sekas tomēr neiestāsies.

Policijas darbinieks neizvēlējās atbilstošu braukšanas ātrumu un drošu laivas apgriešanas trajektoriju, kā rezultātā viena persona paspēja izvairīties no sadursmes ar ūdenī esošo, atsegto koka stumbru, bet otra persona – jauns vīrietis – atsitās pret to un gāja bojā.

Lieta izskatīšanai nodota Valmieras rajona tiesā.