Ziņas

Izklaide

Valmieras teātrī tapusi izrāde “Eņģeļa kreisais spārns”

Sestdien, 1.augustā, Valmieras teātra Apaļajā zālē notiks darba “Eņģeļa kreisais spārns” pirmizrāde, aģentūru LETA informēja Valmieras Drāmas teātra Literārās daļas vadītāja Edīte Tišheizere.

Uzveduma režisore ir Inese Mičule, kura veidojusi arī skatuves versiju pēc Vinjas Delmāras kinoscenārija “Dodiet ceļu rītdienai” un Ž.Lorensas romāna “Garie gadi” motīviem. Stāstā par vecākiem, kas mūža nogalē meklē atbalstu pie saviem pieciem bērniem, galvenās lomas spēlē Skaidrīte Putniņa un Rihards Rudāks. Izrādes scenogrāfs ir Gints Sippo, kostīmu māksliniece Ieva Veita-Breidaka.

“Lai arī stāsts par vecāku un bērnu attiecībām nav viegls, tomēr izrādes veidotāji uzsvēruši nevis tā traģisko, bet gaišo pusi – arī mūža nogalē cilvēkam ir visas iespējas mainīties, meklēt sevī visdrūmākajā situācijā spēku un cerību. Izrādes centrā ir Bārklija un Lūsijas Kūperu ģimene, kuras dzīves principi tiek nopietni pārbaudīti. Katram no jaunās paaudzes ir savs attaisnojums, lai nedzīvotu kopā ar vecākiem. Taču – vai vainojams tikai bērnu egoisms, vai daļa vainas nav jāuzņemas arī vecākiem? Tie ir jautājumi, uz kuriem cenšas rast atbildi izrādes ansamblis,” par izrādi stāsta tās veidotāji.

Galvenais darbs pie iestudējuma padarīts jau pagājušās sezonas beigās, tagad atlikuši tikai daži mēģinājumi, lai precizētu to, kas jau izdarīts, pievērstu uzmanību nepamanītajām niansēm, kas ir iespējams, atvaļinājuma laikā atkāpjoties no parastās drudžainās rosības, kas valda pirms pirmizrādes, atklājusi Mičule.

Pārējās lomas izrādē spēlē aktieri Māra Mennika, Tālivaldis Lasmanis, Anna Putniņa, Inese Pudža, Ģirts Rāviņš, Oskars Morozovs, Māris Bezmers, Ruta Birgere, Svetlana Bless, Juris Laviņš, Vizma Kalme, Baiba Valante, Ilze Lieckalniņa, Januss Johansons, Aigars Vilims un Ivars Vanags.