Ziņas

Izklaide

Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos “Mazās traģēdijas”

Šodien Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos viesrežisora Sergeja Ščipicina skatuves versija krievu rakstnieka Aleksandra Puškina darbam “Mazās traģēdijas”, aģentūru LETA informēja teātra pārstāve Zane Ceriņa.

“Ar Puškina triloģiju “Mazās traģēdijas” esmu iecerējis rādīt dzīvi kā nepārtrauktu ceļojumu un piedzīvojumu, kur dzīve ir kā brīnums, kuru vajag izdzīvot maksimāli un pilnvērtīgi ar visām tajā esošajām emocijām, jūtām un kaislībām, bet pie viena nosacījuma – tam būs dots ļoti maz laika, līdzīgi kā Puškins sarakstīja šīs trīs viencēliena lugas – vienā elpas vilcienā. “Mazās traģēdijas” esmu vēlējies iestudēt jau Tagad Valmierā ceru savus nodomus īstenot,” savās pārdomās par topošo iestudējumu dalās režisors Ščipicins, piebilstot, ka izrādē nozīmīga loma paredzēta dejām un mūzikai.

2007.gadā Ščipicins beidzis Sanktpēterburgas Teātra mākslas akadēmijas režijas nodaļu pie Krievijas teātra režijas leģendas Ļeva Dodina. Iestudējis tādus skandalozus autorus kā Marks Rāvenhils, Vladimirs Sorokins, Robins Hodons un Leonīds Zorins. Daudzas izrādes ar panākumiem radījis gan Krievijā, gan ārpus tās.