Ziņas

Izklaide

Valmieras teātrī notiks Maksima Gorkija lugas “Zikovi” pirmizrāde

Šodien Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisora Feliksa Deiča jauniestudējums – Maksima Gorkija luga “Zikovi”, aģentūru LETA informēja Valmieras Drāmas teātra Literārās daļas vadītāja Madara Rutkēviča.

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Ieva Veita, bet galvenajās lomās Tālivaldis Lasmanis un Elīna Vāne.

Pēc 2013.gadā veiksmīgi iestudētās Gorkija “Dzimtas” (Vasa Žeļeznova) režisors Deičs atkal ir atgriezies pie krievu rakstnieka un dramaturga daiļrades, šoreiz ar Gorkija visretāk iestudēto un čehoviskāko darbu – “Zikovi”. Valmieras teātrim šis būs otrais “Zikovu” iestudējums. Pirmo reizi to Valmieras teātrī iestudēja Oļģerts Kroders 1968.gadā.

Pats režisors topošo jauniestudējumu nodēvējis: stāsts par nepieaugušiem bērniem divās daļās, tam pretstatot jautājumu, ko tas vispār nozīmē – būt pieaugušam savās, savu tuvāko un sabiedrības acīs? Luga sarakstīta 1912.gadā, un Zikovu dzimtas stāsts risinās laikā, kad visa krievu sabiedrība sirgst ar dziļu depresiju, kas nav mazāk aktuāli arī šodienas notikumu kontekstā.

Pārējās lomās: Rūta Dišlere, Rihards Jakovels, Ivo Martinsons, Oskars Morozovs, Arnolds Osis, Inese Ramute, Imants Strads.