Ziņas

Izklaide

Valmieras teātrī būs skatāma “Nāves dejas” pirmizrāde

Šodien Valmieras teātra LMT Mansarda zālē gaidāma pirmizrāde Augusta Strindberga kaislību drāmai “Nāves deja” Elmāra Seņkova režijā.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras Drāmas teātra Literārās daļas vadītāja Edīte Tišheizere, Strindberga lugas iestudējumā spēlē Ieva Puķe, Aigars Apinis un Ivo Martinsons, radošajā komandā ir arī scenogrāfs Andris Freibergs, komponists Edgars Mākens un kostīmu māksliniece un scenogrāfa asistente Evija Pintāne.

Valmierā Seņkovs sāk arī jaunu posmu savā režijā, jo pirmoreiz strādā kopā ar latviešu skatuves mākslas leģendu un gandrīz visu mūsdienu scenogrāfu audzinātāju Freibergu. Viņa radītajai spēles telpas iekārtojumam ir liela nozīme, lai pirmajā acu uzmetienā sadzīviskais stāsts pāraugtu vēstījumā par jūtu entropiju, ja cilvēki ir ieslodzīti slēgtā telpā.

Lugas notikumi risinās uz salas, kur mīt kapteinis Edgars ar sievu Alisi, jau 25 gadus savažoti naidpilnā laulībā. Abi ir nerealizējušās personības – Alise precību dēļ ir pametusi aktrises karjeru, bet Edgars tā arī nav uzdienējis līdz ilgotajai majora pakāpei. Karantīnas inspektora Kurta ierašanās rada cerību, ka viņu mokošā divsavienība transformēsies.

LETA