Ziņas

Izklaide

Valmieras teātrī būs skatāma Augusta Strindberga drāma “Pelikāns” Ineses Pudžas režijā

Šodien Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvos kamerluga “Pelikāns”, kas būs aktrises Ineses Pudžas debija režijā Valmieras teātrī, aģentūru LETA informēja Valmieras drāmas teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas vadītāja Zane Ceriņa.

Pirmo reizi kā diplomēta režisore Inese Pudža sevi pieteica 2011.gadā Rīgas Krievu teātrī iestudējot Jevgeņija Griškoveca “Ziemu”, kas joprojām ir teātra repertuārā.

Savukārt “Pelikāns” ir viena no Latvijas teātros retāk iestudētajām zviedru dramaturga Augusta Strindberga lugām. 1907.gadā uzrakstītajā kamerlugā tiek risinātas kādas ģimenes, kuru veido māte, meita, dēls, znots un ģimenes kalpone, savstarpējās attiecības.

“Pie šīs lugas atgriežos otro reizi. Pirmos tās fragmentus iestudēju studiju laikā un nu pēc 12 gadiem vēlos riskēt un fragmentus savienot vienā veselumā. Jo mazāk cilvēki viens ar otru sarunājas, jo sarežģītāks viss kļūst. Vakardiena veido mūsu šodienu, un šodiena nereti nosaka rītdienu. Visvieglāk ir meklēt vainīgos, bet reizēm viss ir krietni sarežģītāk,” par izrādi stāsta režisore.

Izrādē spēlē Inga Apine, Ligita Dēvica, Kārlis Freimanis, Eduards Johansons un Inese Ramute.

Izrādes radošajā komandā arī kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, gaismu mākslinieks Mareks Lužinskis, mūziķis Mārtiņš Jansons, telpu veido režisore sadarbībā ar arhitektu Māri Banderu. Lugu no zviedru valodas tulkojusi Dace Deniņa.