Ziņas

Izklaide

Valmieras teātrī būs iespēja vērot pirmizrādi “Apjukums”

Šodien Valmieras Drāmas teātrī būs iespēja redzēt vācu dramaturga Mariusa fon Maienburga lugu “Apjukums” Viestura Meikšāna režijā, aģentūru LETA informēja teātra Literārās daļas vadītāja Edīte Tišheizere.

Izrādei nav pārstāstāma sižeta – luga ir plūstoša ainu virkne, kuras dalībnieki nepārtraukti maina savu identitāti. Meikšāns ir izrādes režisors un scenogrāfs, radošajā komandā strādā arī kostīmu māksliniece Ieva Veita, horeogrāfe Linda Mīļā un gaismu mākslinieks Krišjānis Strazdīts, lomās – Elīna Vāne, Māra Mennika, Mārtiņš Meiers un Imants Strads.

Ar šo izrādi Valmieras teātrī atgriežas režisors Meikšāns, un luga tiek uzvesta viņa paša tulkojumā. Tas visnotaļ saskan ar lugas autora principiem, kurš, būdams Berlīnes teātra “Schaubühne am Lehniner Platz” pastāvīgais dramaturgs, sagatavo laikmetīgus un tieši konkrētam uzvedumam atbilstošus pārcēlumus arī visiem klasiskās literatūras un dramaturģijas tekstiem.

Maienburgs ir viens no mūsdienu Rietumu drāmas spilgtākajiem autoriem, kura daiļrade Latvijā nav zināma gandrīz nemaz, norāda Tišheizere. Viņš pieder pie paaudzes, kas vācu un drīz vien arī pārējās Eiropas teātrī ienāca pēc Berlīnes mūra nojaukšanas un Vācijas atkalapvienošanās.

Divdabība, pretpolu vienlaicīga redzēšana raksturīga arī Maienburga rakstības veidam. Viņa lugās jūtama absurda dramaturģijas ietekme, taču no tās klasiskajiem darbiem atšķiras ar vienlaikus konstruktīvu un nevērīgi rotaļīgu attieksmi pret eksistences problēmām.

LETA