Ziņas

Sabiedrība

Valmieras teātra sezonas labākās aktrises – Everss un Vāne; labākie aktieri – Martinsons un Meiers

Valmieras Drāmas teātrī notikušajā teātra balvu pasniegšanas ceremonijā par pagājušās sezonas labāko aktrisi atzīta Dace Everss un Elīna Vāne, savukārt labāko aktiera balvu saņēmis Ivo Martinsons un Mārtiņš Meiers, aģentūru LETA informēja Valmieras Drāmas teātra Mārketinga nodaļas pārstāve Lija Ozoliņa.

Balvu par mūža ieguldījumu vakar saņēma ilggadējā Valmieras teātra aktrise Lelde Kalēja, kura gandrīz 50 radošā mūža gados nospēlējusi vairāk nekā 70 lomas un joprojām ir uz skatuves – šobrīd Marlēnas lomā izrādē “Sudraba gaisma”. Kā katru gadu, arī šogad tika pasniegta Gada tehniskā darbinieka balva, to saņēma Uzvedumu daļas darbinieks Māris Lopatko. Laureātu apbalvošanu atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldība.

Skatītāju balsojumā “Skatītāju balss” šogad pirmo reizi tika pasniegtas balvas piecās nominācijās. Sīvākā konkurence bija nominācijā “Gada aktrise pirmā plāna lomā”, kur labākās aktrises balvu saņēma Māra Mennika par Agneses Kagaines lomu izrādē “Debesis ir mums” un Māras lomu izrādē “Apjukums”, savukārt par labāko aktrisi otrā plāna lomā skatītāji atzina Ilzi Pukinsku par Annules lomu izrādē “Vienādas asinis” un Pates lomu izrādē “Maija un Paija”. Nominācijā “Gada aktieris pirmā plāna lomā” balvu nu jau trešo gadu pēc kārtas saņēma Mārtiņš Meiers, šoreiz par Mārtiņa lomu izrādē “Apjukums”, bet “Gada aktieris otrā plāna lomā” – Kārlis Neimanis par Emīla Rozenberga lomu izrādē “Balle būs”. Skatītāji balsojumā noteica arī pagājušās sezonas Gada izrādi, par to pārliecinoši kļuva muzikālais un dejiskais iestudējums par mums pašiem – latviešiem – “Balle būs” Reiņa Suhanova režijā. Laureāti no skatītāju balvas atbalstītāja “Food Union” saņēma īpaši šim notikumam veidotu apzeltītu porcelāna piena kanniņu. Šogad balsojumā piedalījās gandrīz 2000 skatītāju.

Gada balvu pasniegšanā savus pagājušās sezonas favorītus sumināja arī teātra draugi un atbalstītāji – “Latvijas Mobilais telefons” simpātiju balvu pasniedza izrādes “Nāves deja” aktieriem, “Valmiermuižas alus” balva tika izrādes “Balle būs” radošajam ansamblim, uzņēmums “Kurši” sveica Rūtu Dišleri un Vāni par lomām izrādē “Maija un Paija”, “SEB bankas” sveiciens – aktrisei Mārai Mennikai, restorāna “Rātes vārti” balva – izrādes “Lattia” kolektīvam, salona “Līga SPA” sveiciens – izrādes “Apjukums” ansamblim, savukārt veikala “Dzērienu fabrika” balva – iestudējumam “Romeo un Džuljeta”.

Saimniecība “Kunturi” sveica izrādes “Debesis ir mums” aktierus, apgāds “Zvaigzne ABC” sumināja visus teātra režisorus, avīze “Liesma” – visu teātra kolektīvu, “Vidzemes televīzija” – aktrisi Everss. Kafejnīcas “Teātra vīna studija” balva tika aktieriem Mārtiņam Meieram, bet kafejnīcas “Jauna saule” sveiciens – aktierim Kārlim Neimanim. Ziedu salons “Vētras” par saviem favorītiem izvēlējās aktieri Mārtiņu Meieru un režisoru Reini Suhanovu, bet SIA “Remedica” ar “Bioderma” kosmētiku iepriecināja visus aktierus.