Ziņas

Uzņēmējdarbība

„Valmieras stikla šķiedrai” pērn peļņas pieaugums

Andra Gaņģe

Pēc LETA ziņām a/s „Valmieras stikla šķiedra” peļņa pērn bijusi 505 594 lati, kas ir ievērojami vairāk nekā 2007.gadā, kuru uzņēmums noslēdza ar 64 353 latu peļņu. Akcionāru sapulce lēmusi, ka vienu procentu peļņas izmaksās padomes un valdes locekļiem, bet pārējo – 438 466 latus – paredzēts atstāt nesadalītu un izlietot uzņēmuma attīstībai un modernizācijai ar mērķi palielināt konkurētspēju.

LETA ziņo, ka akcionāru sapulcē , kas notika šonedēļ, noteikts, ka padomes locekļiem par padomes locekļa pienākumu pildīšanu 2009.gadā maksās 6000 latu gadā katram. Ja padomes loceklis nepiedalās kādā no četrām obligātajām padomes sēdēm, tad atlīdzība tiek samazināta par 1000 latu par katru neapmeklētu padomes sēdi. Par papildu atlīdzības par 2009.gada darbības rezultātiem noteikšanu katram VSŠ padomes loceklim 1% apmērā no pārskata gada tīrās peļņas lems pēc 2009.gada pārskata apstiprināšanas.

Uzņēmuma apgrozījums pērn sasniedza 37,81 miljonu latu, kas ir nedaudz lielāks nekā gadu iepriekš, kad akciju sabiedrība strādāja ar 37,2 miljonu latu apgrozījumu. Taču plānotais pārdošanas apjoms netika sasniegts – galvenokārt pasaules stikla šķiedras tirgus pieprasījuma krituma dēļ. Pagājušajā gadā 4,8 miljoni latu tika ieguldīti stikla šķiedras ražošanas krāsns rekonstrukcijas iekārtu un materiālu iegādei. Turpinājās investīcijas arī citās ražošanas iekārtās – 407 000 latu vērtībā.

Pagājušā gada beigās

“Valmieras stikla šķiedra” strādāja 860 darbinieki.