Ziņas

Uzņēmējdarbība

“Valmieras stikla šķiedra” modernizēs notekūdeņu attīrīšanas procesu

Lai samazinātu rūpniecisko slodzi uz vidi, kā arī resursu patēriņu, AS “Valmieras stikla šķiedra” modernizēs notekūdeņu attīrīšanas procesu, paziņojuši uzņēmuma pārstāvji.

Ieviešot jauno notekūdeņu attīrīšanas iekārtu, plānots modernizēt un automatizēt procesu, samazināt piesārņojumu un nomainīt neitralizācijas reaģentu. Paredzēts, ka notekūdeņu attīrīšanas rezultātā radīsies ģipsis, kurš tiks realizēts kā izejviela citā ražošanas nozarē.

Projektu sākotnēji tika plānots īstenot līdz 2016.gada 30.aprīlim, taču uzņēmuma pārstāvji prognozē tā ieviešanu līdz šī gada beigām.

Process tiks realizēts Norvēģijas finanšu instrumenta 2008.-2014.gada programmā “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā”. Programmas mērķis ir veicināt “zaļo” un videi draudzīgo komersantu attīstību, lai ieviestu inovatīvus ekoloģiskus produktus, procesus vai pakalpojumus.

Kopējās “Valmieras stikla šķiedras” projekta izmaksas būs nedaudz virs diviem miljoniem eiro, no kuriem 500 000 eiro segs minētā programma. Iekārtas uzstādīs Vācijas firma “Umwelt und Ingenieurtechnik GmbH Dresden”, savukārt SIA “SCO Centrs” veica projektam nepieciešamās ēkas un inženierkomunikāciju būvniecību.

“Valmiera Glass” grupa 2015.gada pirmajā ceturksnī par 14% kāpinājusi grupas neto apgrozījumu, liecina grupas neauditētie konsolidētie finanšu rezultāti. Neto apgrozījums sasniedzis 32,7 miljonus eiro, kas ir par 4,13 miljoniem eiro vairāk nekā analoģiskā periodā pērn. Šī gada pirmajā ceturksnī grupas konsolidētā tīrā peļņa ir 3,51 miljons eiro, kas savukārt ir par 77% vairāk nekā 2014.gada pirmajos trīs mēnešos.

“Valmiera Glass” grupas auditētais konsolidētais apgrozījums 2014.gadā sasniedzis 108,44 miljonus eiro. Tas ir augstākais gada neto apgrozījums uzņēmuma pastāvēšanas laikā, liecina uzņēmuma nerevidētais konsolidētais finanšu pārskats, kas iesniegts “Nasdaq Riga”.

Salīdzinot ar 2013.gada grupas konsolidēto rezultātu, tas ir pieaugums par 19,91 miljonu eiro jeb 23%.

Grupas konsolidētā tīrā peļņa sasniegusi 7,16 miljonus eiro, kas savukārt ir par 40% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu 2013.gadā.

Mātesuzņēmuma AS “Valmieras stikla šķiedra” auditētais apgrozījums pērn sasniedza 91,7 miljonus eiro. “Valmieras stikla šķiedra” pērn guvusi 7,03 miljonu eiro peļņu.

“Valmieras stikla šķiedra” dibināta 1996.gada 7.decembrī. Akciju sabiedrības dibināšanas brīdī 49% akciju piederēja Vācijas firmai “Glasseiden Oschatz GmbH”, 20% – darbiniekiem, bet vēl 22,95% – dažādām juridiskām un fiziskām personām, kuras akcijas iegādājās publiskā piedāvājumā.

Līdz 1996.gada 7.decembrim darbojās “Valmieras stikla šķiedras rūpnīca”, kura dibināta 1963.gada jūlijā.

Patlaban uzņēmuma akcijas pieder “Vitrulan International GmbH” – 36,20%, “P-D Glasseiden Oschatz GmbH” – 26%, “P-D Management Industries-Tehnologies GmbH” – 23,93%.

“Valmieras stikla šķiedras” akcijas kopš 1997.gada 24.februāra tiek kotētas “Nasdaq Riga” Otrajā sarakstā.