Ziņas

Uzņēmējdarbība

“Valmieras stikla šķiedra” darbiniekiem nodrošinās bērnu uzraudzības pakalpojumu

AS “Valmieras stikla šķiedra” pieteikusies dalībai Labklājības ministrijas īstenotajā Eiropas Savienības projektā “Elastīgs bērnu uzraudzības pakalpojums darbiniekiem ar nestandarta darba laiku”, kura mērķauditorija ir darbinieki, kuri strādā ārpus standarta darba laika – vakaros, naktīs, arī brīvdienās un svētku dienās, aģentūru LETA informēja “Valmieras stikla šķiedras” pārstāve Marika Nīmante.

Projekts sāksies 2016.gada aprīlī, un “Valmieras stikla šķiedras” darbiniekiem būs iespējams izvēlēties divas no sākotnēji trim piedāvātajām bērnu pieskatīšanas iespējām – individuālus kvalificētas aukles pakalpojumus darbinieka vai aukles dzīvesvietā vai kolektīvu bērnu pieskatīšanas iespēju, bērnu atstājot bērnudārzā, kas būs atvērts arī vēlāk vakaros, pa nakti, kā arī brīvdienās un svētku dienās. Interesi par šo iespēju līdz šim izteikuši jau 22 darbinieki, tostarp arī trīs ģimenes, kurās abi vecāki uzņēmumā strādā nestandarta darba laiku.

“Uzņēmuma ražošana notiek 24 stundas diennaktī, līdz ar to lielākajai daļai darbinieku ir nestandarta darba laiks. Vēlamies radīt darbiniekiem, kuriem ir pirmsskolas vecuma bērni, papildu iespējas savienot un sabalansēt nestandarta darba laiku un laiku ģimenē, tāpēc aktīvi iesaistāmies šajā Labklājības ministrijas pilota projektā,” saka “Valmieras stikla šķiedras” valdes locekle, personāla vadības direktore Doloresa Volkopa.

Paredzēts, ka Labklājības ministrijas pilotprojektā, ko līdzfinansē ES Nodarbinātības un sociālās inovācijas programma, nodrošinās subsidētu bērnu uzraudzības pakalpojumu ar mērķi attīstīt šo ideju ilgtermiņā arī pēc projekta noslēgšanās. Pakalpojums tiks līdzfinansēts desmit mēnešus, pakāpeniski pārejot uz darba devēja un darba ņēmēja finansējumu, kā arī, iespējams, valsts un pašvaldības līdzfinansējumu. Pirms pakalpojuma sniegšanas starp iesaistītājām pusēm tiks noslēgts līgums.

“Ļoti pozitīvi vērtēju šādu projektu, jo tas vismaz daļēji var palīdzēt atrisināt tās problēmas, kas rodas nestandarta darba laiku strādājošajiem vecākiem. Domāju, ka daudziem svarīgs aspekts noteikti varētu būt arī mazākās izmaksas par aukli, kura ir nepieciešama nestandarta darba laiku strādājošajiem, lai nodrošinātu pirmsskolas vecuma bērna uzraudzību arī ārpus bērnudārza darba laika,” projekta nozīmību akcentē Teksturēšanas un šķeterēšanas nodaļas maiņu vadītājs Zigmunds Valeskalns.

“Mēs pastāvīgi domājām, kā atbalstīt esošos darbiniekus un ieinteresēt jaunus, tāpēc mērķtiecīgi veicam investīcijas sociālās vides uzlabošanā un darbiniekiem draudzīgu pasākumu radīšanā. Prieks, ka kolektīvā ir daudz jaunu darbinieku un ģimeņu. Līdzās minētajam projektam kopā ar darbinieku pārstāvjiem koplīgumā esam akcentējuši veselības aizsardzību, kvalifikācijas paaugstināšanu un mūžizglītošanos, kā arī darba un brīvā laika balansu gan piešķirot papildu brīvas dienas, gan organizējot kopīgas atpūtas aktivitātes,” uzsver Volkopa.

LETA jau ziņoja, ka “Valmieras stikla šķiedras” provizoriskie biznesa rezultāti liecina, ka 2015.gada 11 mēnešos sasniegti augstākie pārdošanas realizācijas apjomi uzņēmuma pastāvēšanas laikā – 17% pieaugums pret pagājušā gada analogu periodu – un 2015.gads tiks noslēgts ar jaunu rekordapgrozījumu.

Ņemot vērā grupas rezultātus un kopējās attīstības tendences, grupas vadība ir pārliecināta par iepriekš izvirzīto mērķu sasniegšanu gan attiecībā uz plānoto grupas 2015.gada neto apgrozījumu 127,7 miljonu eiro apmērā, gan plānoto konsolidēto neto peļņu 7,7 miljonu eiro apmērā.

Savukārt 2019.gadā uzņēmums plāno sasniegt par 150 miljoniem eiro lielāku apgrozījumu.

“Valmiera Glass” grupas auditētais konsolidētais apgrozījums 2014.gadā sasniedzis 108,44 miljonus eiro. Tas ir augstākais gada neto apgrozījums uzņēmuma pastāvēšanas laikā. Salīdzinot ar 2013.gada grupas konsolidēto rezultātu, tas ir pieaugums par 19,91 miljonu eiro jeb 23%. Grupas konsolidētā tīrā peļņa 2014.gadā sasniegusi 7,16 miljonus eiro, kas savukārt ir par 40% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu 2013.gadā.

Mātesuzņēmuma AS “Valmieras stikla šķiedra” auditētais apgrozījums 2014.gadā sasniedza 91,7 miljonus eiro. “Valmieras stikla šķiedra” 2014.gadā guvusi 7,03 miljonu eiro peļņu.

“Valmieras stikla šķiedra” dibināta 1996.gada 7.decembrī. Akciju sabiedrības dibināšanas brīdī 49% akciju piederēja Vācijas firmai “Glasseiden Oschatz GmbH”, 20% – darbiniekiem, bet vēl 22,95% – dažādām juridiskām un fiziskām personām, kuras akcijas iegādājās publiskā piedāvājumā.

Līdz 1996.gada 7.decembrim darbojās “Valmieras stikla šķiedras rūpnīca”, kura dibināta 1963.gada jūlijā.

Patlaban uzņēmuma akcijas pieder “Vitrulan International GmbH” – 36,20%, “P-D Glasseiden Oschatz GmbH” – 26%, “P-D Management Industries-Tehnologies GmbH” – 23,93%.

“Valmieras stikla šķiedras” akcijas kopš 1997.gada 24.februāra tiek kotētas “Nasdaq Riga” Otrajā sarakstā.