Ziņas

Sabiedrība

Valmieras pilsētas svētkos dosies pils robežas meklējumos

Valmieras pilsētas svētkos “Valmiera virmo!”, kas norisināsies no 11.augusta līdz 13.augustam, Valmieras Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina interesentus doties tematiskā ekskursijā “Valmieras pils robežas meklējumos” un atjautīgā pastaigā, izzinot Valmieras skaistāko vietu noslēpumus, aģentūru LETA informēja Valmieras TIC.

Ekskursijas “Valmieras pils robežas meklējumos” gaitā dzirdētie nostāsti un teikas palīdzēs atklāt senās Valmieras viduslaiku pils noslēpumus, vēstīs, kāda bijusi dzīve pilī, kāda nozīme bijusi aizsardzības sistēmai un paceļamajiem tiltiem. Par to stundu garā ekskursijā stāstīs divas Valmieras pilsētas sertificētas tūristu gides – Ineta Amoliņa un Agita Lapsa.

Lai arī ziņas par Valmieras pils celtniecības laiku līdz šim nav atrastas, vēstures dokumenti un arheoloģiskās liecības sniedz priekšstatu par aptuvenu celtniecības laika posmu. Ekskursijā būs iespēja izzināt arheologa darbu, viņu atradumus un to nozīmi Valmieras pils vēsturē. Vērīgākajiem ekskursijas dalībniekiem, iespējams, izdosies iepazīt arī senās Valmieras pils spoku.

Interesenti aicināti pulcēties pie Valmieras TIC (Rīgas ielā 10) sestdien, 13.augustā, plkst.18. Iepriekšēja pieteikšanās ekskursijai nav nepieciešama, lūgums ierasties savlaicīgi. Ekskursijas gaitā tās dalībnieki būs aicināti dalīties sajūtās un iespaidos sociālo tīklu kontos, lietojot tēmturi ”#valmierai733”.

Savukārt svētdien, 14.augustā, valmierieši un pilsētas viesi trīs maršrutos – Sīmaņa, Hanzas un Daliņa loks -, pildot dažādus uzdevumus, atklās Valmieras skaistāko vietu noslēpumus. Maršruti ir dažāda garuma, ar atšķirīgu uzdevumu skaitu un tematiku, lai katrs interesents varētu izvēlēties sev piemērotāko.

Informāciju par maršrutiem un uzdevumiem varēs saņemt Valmieras TIC no plkst.10 līdz 15. Uzdevumus būs iespēja veikt visas dienas garumā, jo atbildes varēs iesniegt ne tikai klātienē, bet arī iesūtīt elektroniski e-pastā ”tic@valmiera.lv” līdz pat dienas beigām.

Valmieras noslēpumu atklāšanā aicināti piedalīties visu vecumu grupu interesenti. Maršrutus būs iespējams veikt gan kājām, gan ar velosipēdu, bet uzdevumiem risinājumus meklēt individuāli vai komandās. Uzdevumu veikšanai dalībnieki aicināti ņemt līdzi savu mobilo telefonu, pildspalvu vai zīmuli. Atbildes uz dažiem jautājumiem palīdzēs rast arī Valmieras audiogids, kuru bez papildu maksas dalībnieki varēs noklausīties savā mobilajā tālrunī.

Pareizo atbilžu autori piedalīsies izlozē, trīs laimīgie saņems Valmieras TIC sarūpētās balvas. Papildu veicināšanas balva paredzēta arī par aktivitātēm sociālajos tīklos – ”Twitter.com”, ”Facebook.com” un ”Instagram.com”, lietojot atsauci uz ”@visitvalmiera” un tēmturi ”#valmierai733”.

Dalība abos pasākumos ir bez maksas.