Ziņas

Sabiedrība

Valmieras pilsētas pašvaldība meklē Vienības laukuma pārbūvētāju

Valmieras pilsētas pašvaldība izsludinājusi atklātu konkursu par tiesībām veikt Vienības laukuma pārbūves 2.kārtu, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija (IUB). Paredzētā līgumcena prognozēta 400 000 eiro. Piedāvājumus pašvaldībā gaidīs līdz 9.janvārim.

IUB dati liecina, ka laukuma būvprojekta izstrādes un autoruzraudzības tiesības par 32 852 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, ieguvušas SIA “Didzis Jaunzems Arhitektūra”, SIA “AVR” un SIA “Substance”.

Jau vēstīts, ka 2015.gadā Valmieras pilsētas dome sprieda, ka Vienības laukums varētu kļūt par Latvijas patriotisma un latviskās pašapziņas veicināšanas vietu. Vienības laukumā interaktīvā veidā plānots iekļaut faktus par Valmierai nozīmīgiem notikumiem, pavērsieniem valsts neatkarības ceļā, kā arī mākslinieciskajā risinājumā tiks iekļauta vieta Latvijas valsts karogam augstā mastā. Laukuma risinājumā plānots iekļaut dažādus apgaismes elementus, kas svētku reizēs radītu papildu svinīguma sajūtu, vienlaikus izceļot Latvijas valsts karogu augstajā mastā.

Toreiz dome sprieda, ka Vienības laukums pēc tā atjaunošanas varētu kļūt par vietu, kur organizēt svinīgus pasākumus, kur valmieriešiem un pilsētas viesiem pulcēties 4.maija, 26.maija, 11.novembra, 18.novembra un citos Latvijas valstij un Valmierai nozīmīgos atceres pasākumos. Tāpat laukumam jābūt kā interesantam piesaistes objektam arī ārpus pasākumu norises. Teritorijā plānots saglabāt plašus brīvos laukumus, kas ļaus tajā uzturēties lielam cilvēku skaitam, paredzot gājēju plūsmu, celiņu sistēmas, objektus sēdēšanai, apgaismojumu, apzaļumošanas risinājumus, kā arī vietu ziedu, sveču un lāpu novietošanai.