Ziņas

Sabiedrība

Valmieras pilsētas dome atvēl līdzekļus ģimenes atbalsta centra izveidei

Valmieras pilsētas dome šodien atvēlēja 183 529 eiro grupu dzīvokļu izveidei personām ar garīga rakstura traucējumiem un ģimenes atbalsta centra izveidei. Kopējās projekta izmaksas ir 1,59 miljoni eiro, no kuriem 1,3 miljoni eiro ir ERAF finansējums, 45 882 eiro ir valsts nauda un jau minētie 183 529 būs pilsētas artava. Projekta laikā Ūdens ielā 2C tiks izveidoti 16 dzīvokļi.

Jau vēstīts, ka ēkā Ūdens ielā 2c pirmajā un otrajā stāvā tiks nodrošināti sociālie pakalpojumi, savukārt trešajā un ceturtajā stāvā taps kopmītņu tipa dzīvokļi mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām.

Ēka Ūdens ielā 2C ekspluatācijā nodota 1968.gadā. Atbilstoši SIA “Ozola & Bula, arhitektu birojs” izstrādātajam būvprojektam ēkai tiks veikti nepieciešamie pārbūves darbi, kas nodrošina visaptverošu pārbūvi un ilgtermiņā novērsīs ēkas konstrukciju bojāšanos. Projekta laikā tiks veikta arī ēkai piegulošās teritorijas labiekārtošana, atjaunojot gar gala fasādēm esošos piebraucamos ceļus, izbūvējot automašīnu stāvlaukumu un gājēju ietves ap ēku.

Dažādu sociālo grupu kopdzīvojamās mājas Ūdens ielā 2C izveide paredzēta atbilstoši Valmieras pilsētas attīstības programmai 2015.-2020.gadam.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem ēkas pārbūvi veic SIA “Ekers” par līgumsummu 1,34 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Projekta realizēšanai paredzēts piesaistīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu 213 104 eiro, kā arī valsts budžeta finansējumu 7 521 eiro apmērā. Pēc Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna apstiprināšanas plānots iegūt arī papildu ERAF finansējumu Ūdens ielas 2C otrā stāva aprīkojuma iegādei sociālo pakalpojumu nodrošināšanai.

Ziņots arī, ka Valmieras pilsētas pašvaldība uz 20 gadiem Valsts kasē paņēmusi aizņēmumu līdz 1,65 miljoniem eiro, lai pārbūvētu Ūdens ielas 2c namu un palielinātu tā energoefektivitāti.