Ziņas

Sabiedrība

Valmieras pilsētā noslēgusies apkures sezona

Tā kā lielākā daļa namu apsaimniekotāju izvēlējušies atteikties no apkures, SIA “Valmieras ūdens” sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Kraukle aģentūru LETA informē, ka Valmieras pilsētā apkures sezona ir beigusies.

Kopumā siltumenerģijas patēriņš pilsētā ir samazinājies, bet par pozitīvu tendenci uzskatāma klientu atbildība un disciplīna attiecībā pret norēķināšanos par saņemtajiem pakalpojumiem.

“Esam gandarīti, ka veiktais darbs ar parādniekiem devis vēlamo rezultātu. Ja salīdzinām ar situāciju, kāda bija pērn 30.aprīlī, tad mums gada laikā izdevies samazināt parādsaistību kopsummu par saņemto dzeramo ūdeni, kanalizāciju un siltumenerģiju par gandrīz 250 000 eiro. Tāpat arī esam panākuši svarīgas vienošanās ar lielākajiem namu apsaimniekotājiem par atlikušo parādu nomaksas grafiku,” atklājis SIA “Valmieras ūdens” Klientu daļas vadītājs Dagnis Muižnieks.

Uzņēmums turpinās siltumenerģijas piegādi karstā ūdens sagatavošanai, kā arī aicina izmantot starpsezonu periodu, lai veiktu apkures sistēmas tehniskā stāvokļa uzlabošanas darbus. Vispirms vajadzētu veikt siltummezgla tehniskā stāvokļa novērtēšanu, lai apzinātu tā defektus un nepieciešamo remontdarbu apjomu.

Namu īpašnieki aicināti veikt karstā ūdens sagatavošanas plākšņu siltummaiņa skalošanu, lai nodrošinātu kvalitatīvu un efektīvu siltā ūdens sagatavošanu savam mājoklim. Šī pakalpojuma laikā vispirms speciālisti veic skalošanu ar ūdens un gaisa maisījumu, bet pēc tam arī ķīmisko atkaļķošanu, izmantojot speciālu šķidrumu, kas šķīdina nogulsnes un sanesumus. Noslēgumā vēlreiz tiek izmantots ūdens un gaisa maisījums. Vēlams šo pasākumu veikt vismaz reizi gadā, lai nodrošinātu siltummaiņa efektīvu darbu un novērstu iespējamos bojājumus, kas rastos no pastiprinātas cauruļvadu apkaļķošanās un nosēdumiem. Jo biežāk tiks veikta skalošana, jo ilgāks mūžs būs siltummaiņa iekārtai, kā arī samazināsies nepieciešamais enerģijas patēriņš siltā ūdens sagatavošanai.

Plašāka informācija par SIA “Valmieras ūdens” sniegtajiem pakalpojumiem ūdensapgādē un siltumapgādē pieejama uzņēmuma mājaslapas “www.valmierasudens.lv” sadaļā “Pakalpojumi”. Konsultācijas un pakalpojumu pieteikšana iespējama arī, sazinoties ar uzņēmuma Klientu vai Siltumapgādes daļu.

LETA