Ziņas

Uzņēmējdarbība

Valmieras pašvaldības prioritāte ir sniegt palīdzību jau esošajiem uzņēmumiem

Valmieras pilsētas pašvaldība kā pirmo prioritāti attīstībai izvirzījusi palīdzības sniegšanu jau esošajiem uzņēmumiem, kuri teritorijā strādā, maksā nodokļus un veiksmīgi attīstās, tāpēc ar pašvaldības palīdzību plānots atjaunot publisko infrastruktūru.

“Pirmais prioritārākais projekts pašvaldībai ir sakārtot Cempu ielu un tās iebrauktuvi, kas kādreiz kalpoja tikai kā AS “Valmieras stikla šķiedra” otra iebrauktuve, bet pašreiz kļuvusi ļoti noslogota, jo to izmanto vairāki uzņēmumi – skaitot transporta vienības. Pa salīdzinoši mazo ielu dienā izbrauc vidēji 280-680 smagās mašīnas diennaktī. Tiek domāts gan par ielas, gan komunikāciju atjaunošanu,” aģentūrai LETA sacīja Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”).

Kā vienu no problēmām Baiks atzina, ka, lai gan Mūrmuižas ielā ir izbūvētas maģistrālās komunikācijas, ko apsaimnieko SIA “Valmieras ūdens”, uzņēmumu teritorijā esošās komunikācijas ir privātas un tās apsaimnieko SIA “Lauktehnikas enerģētiķis”. Lai izpildītu uzņēmumu vēlmes tās nodot un pievienot SIA “Valmieras ūdens” apsaimniekotajiem tīkliem, to ir grūti izdarīt, jo teritorijas zemes ir sadalītas, tajā ir daudzi privātīpašumi, jaunu komunikāciju izveidošanai nav paredzētas aizsargjoslas.

Vēl sakārtošanai ir izvirzīta bijusī Valmieras gaļas kombināta teritorija un tai apkārt esošā zeme.

“Šajā teritorijā ir 12 hektāri, kas izmantojami uzņēmējdarbības attīstībai. Pieci hektāri no tā ir pašvaldības teritorija un to plānots izmantot industrijai,” atklāja priekšsēdētājs.

Ieviešot projektu, uzņēmējiem nebūs jāpiedalās ar līdzfinansējumu, taču būs jāuzrāda indikatīvie rādītāji – investīcijas uzņēmuma paplašināšanā, ražošanas attīstībā, no jauna radītas darbvietas.

Trešā teritorija, kurā plānots investēt, ir Valmieras industriālais parks. Vēl gan priekšā ir juridiskais process – pašvaldība ir oficiāli vērsusies Zemkopības ministrijā ar lūgumu zemi piešķirt Valmieras pašvaldībai. Šobrīd notiek zemes gabala sadalīšana, atdalot teritoriju, kas atrodas jaunajā pilsētas administratīvajā teritorijā.