Ziņas

Sabiedrība

Valmieras Pašvaldības policija sāks izmantot jaunu operatīvo automašīnu “Renault Kangoo”

Lai uzlabotu Valmieras pilsētas pašvaldības operatīvo transportlīdzekļu bāzi, no šodienas Valmieras pilsētas pašvaldības policija izmantos jaunu operatīvo automašīnu “Renault Kangoo”, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Līga Bieziņa.

Jaunā operatīvā automašīna “Renault Kangoo” ir mazais furgons ar piecām sēdvietām un divām papildvietām kravas nodalījumā aizturēto personu pārvadāšanai. Automašīna ir aprīkota ar dīzeļdegvielas “Euro5” emisiju klases motoru. Automašīnas garantija ir pieci gadi, paredzot nobraukumu vismaz 150 000 kilometru, bet tās virsbūves pretkorozijas garantija ir 12 gadi.

Atbilstoši iepirkumam automašīnas piegādi veica SIA “Tehauto” par kopējo līgumsummu 21 900 eiro.

Kā informējis Valmieras pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Armands Miķelsons, līdz šim Pašvaldības policija dienesta vajadzībām izmantoja divus operatīvos transporta līdzekļus – mazo furgonu un vieglo dienesta auto. Tomēr biežo remontu dēļ vecā furgona izmantošana un uzturēšana bija kļuvusi ekonomiski neizdevīga.

“Tādēļ esam gandarīti, ka Pašvaldības policija turpmāk varēs izmantot jaunu, efektīvu un ērtu operatīvo transporta līdzekli. Tas atvieglos pašvaldības policistiem dienesta pienākumu pildīšanu,” norāda Miķelsons.

Atšķirībā no iepriekšējā jaunais policijas furgons ir aprīkots ar augstas izšķirtspējas dienas un nakts videoierakstu sistēmu un to tiešsaistes pārraidi uz Pašvaldības policijas dežūrdaļu. Tādējādi dežūrējošajam policistam būs iespēja sekmīgāk novērtēt apkārtni sabiedriskās kārtības uzraudzīšanai pilsētā. Automašīnas veiktie ieraksti tiks izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības saistošo noteikumu ievērošanas pārkāpumu novēršanai, kā arī nepieciešamības gadījumā – pārkāpēja vainas pierādīšanai.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks un Administratīvās komisijas priekšsēdētājs Ričards Gailums norāda, ka šogad Valmierā ir tikusi uzlabota videonovērošanas sistēma, uzstādot videonovērošanas kameras septiņos pilsētas objektos, kuros visbiežāk tiek konstatēti sabiedriskās kārtības pārkāpumi. Jaunais dienesta furgons tehniskā aprīkojuma dēļ Pašvaldības policijai būs labs palīgs ātrākai reaģēšanai uz reģistrētajiem sabiedriskās kārtības pārkāpumiem, bilda Gailums.