Ziņas

Sabiedrība

Valmieras pašvaldības elektromobiļiem uzstādītas vizuāli atšķirīgas numura zīmes

Valmieras pilsētas pašvaldības elektromobiļiem ir uzstādītas jaunas, vizuāli atšķirīgas numura zīmes, kas palīdz tos vienkārši un ērti identificēt, sekmējot elektroauto paredzēto atvieglojumu piemērošanas kontroli, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Elektromobiļu pirmreizējā reģistrācija vai reģistrācija, pirmo reizi saņemot speciālās nozīmes transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmes, kā arī pirmais šo numura zīmju komplekts ir bez maksas. Ceļu satiksmes noteikumi arī paredz, ka elektroauto, kas aprīkoti ar speciālajām numura zīmēm, atļauts braukt arī pa sabiedriskā transporta joslām. Elektromobiļiem netiek piemērots vieglo automobiļu un motociklu nodoklis, kā arī transportlīdzekļu ekspluatācijas nodoklis. Tāpat arī elektromobiļiem ir samazināta uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likme uz 10 eiro mēnesī.

Valmieras pilsētas pašvaldības darbinieki ikdienas darba pienākumu veikšanai izmanto divus elektromobiļus – vienu vieglo pasažieru un vienu vieglo kravas elektromobili, kas braucot nerada gaisa piesārņojumu ar izplūdes gāzēm un ir izdevīgi ekspluatācijā. Vieglā pasažieru automobiļa “Volkswagen e-up!” janvāra un februāra kopējais nobraukums ir 1445 kilometri (km), patērējot 424,66 kilovatstundas (kWh) un par to samaksājot 57 eiro. Vieglais kravas automobilis “Citroen Berlingo III FG Elektro FG” šī gada pirmajos divos mēnešos ir nobraucis 1553 km, patērējot 467 kWh enerģijas, par to samaksājot kopā 63 eiro.

Elektromobiļus Valmieras pilsētas pašvaldība 2014.gadā iegādājās ar valsts budžeta programmas “Klimata pārmaiņu finanšu instruments” līdzfinansējumu 18 500 eiro apmērā no katras automašīnas cenas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas projektu konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un elektromobiļu uzlādes infrastruktūras ieviešanai” laikā, lai veicinātu siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu. Abi Valmieras pilsētas pašvaldības elektroauto ir atpazīstami ar logo “Es mīlu zaļu Valmieru”.