Ziņas

Sabiedrība

Valmieras pašvaldība plāno Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukciju

Valmieras pilsētas pašvaldība tuvāko gadu laikā ieplānojusi sakārtot Jāņa Daliņa stadiona infrastruktūru un veikt nepieciešamos remontdarbus.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare, lai plānus īstenotu, Valmieras pilsētas pašvaldības deputāti nolēmuši no SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” nomāt zemes daļu Jāņa Daliņa ielā 2.

2014.gadā tika izstrādāts Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcijas un vieglatlētikas manēžas būvniecības tehniskais projekts “Vieglatlētikas stadiona rekonstrukcija un vieglatlētikas manēžas celtniecība Jāņa Daliņa ielā 2 Valmierā”. Projekta izstrāde finansēta no valsts budžetā piešķirtā finansējuma. Projektēšanā ņemti vērā arī sporta federāciju ieteikumi un prasības.

Kā skaidrojis Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (”Valmierai un Vidzemei”), Jāņa Daliņa stadiona pārbūve un vieglatlētikas manēžas būvniecība ir nepieciešama, lai pilnvērtīgos apstākļos būtu iespējams trenēties un rīkot dažādu līmeņu sacensības visa gada garumā. Treniņu apstākļi tiktu uzlaboti ne tikai Valmieras Bērnu sporta skolas un citu izglītības iestāžu audzēkņiem un profesionāliem sportistiem, bet arī visiem reģiona iedzīvotājiem un citiem interesentiem.

Vieglatlētikai Valmierā ir senas un bagātas tradīcijas, ko apliecina arī augstvērtīgie pašvaldības sportistu rezultāti un Valmierā notiekošās plaša mēroga sacensības. Kopš 1995.gada Valmierā notiek “Valsts prezidenta balva vieglatlētikā”, kas pēdējos piecus gadus ir starptautiska mēroga sacensības, par Prezidenta kausu cīnoties Latvijas, Lietuvas un Igaunijas izlasēm. Valmiera bijusi mājvieta Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādei, Latvijas IV olimpiādei un daudzām citām nacionāla un starptautiska līmeņa sporta sacensībām.

Valmiera ir viena no divām pašvaldībām, kurā īsteno pilotprojektu par augstas klases sportistu sagatavošanas centra izveidi un darbību, nodrošinot kvalitatīvu vidi un mācību treniņu apstākļus jauno augstas klases sportistu sagatavošanā BMX riteņbraukšanā, peldēšanā un vieglatlētikā.