Ziņas

Sabiedrība

Valmieras pašvaldība atvēlējusi 80 000 eiro daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotāju iesniegtajiem projektiem

Valmieras pilsētas pašvaldība nolēmusi sniegt palīdzību iedzīvotājiem, piešķirot līdzfinansējumu māju renovācijai un energoefektivitātes uzlabošanai dzīvojamās mājās, kā arī zemesgabalu labiekārtošanai.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece, šogad mērķim Valmieras pilsētas pašvaldības budžetā atvēlēti 80 000 eiro.

Pieteikumi atbilstoši saistošajiem noteikumiem par Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai, piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un dzīvojamo māju renovācijai tiek izskatīti rindas kārtībā. Savukārt līdzfinansējuma piešķiršanu izvērtē šim nolūkam izveidota komisija, kas tālāk nodod jautājumu izskatīšanai domes komitejās un domē.

Domes deputāti pieņēmuši lēmumu līdzfinansēt biedrības “Beātes nams 25A” projektu, piešķirot 7835 eiro bērnu rotaļu laukuma rekonstrukcijai, iebrauktuves un stāvlaukuma remontam un teritorijas apzaļumošanai Beātes ielā 25A un 5695 eiro celiņu renovācijai pie ieejām ēkā un iebrauktuves paplašināšanai Beātes ielā 19. SIA “Valmieras namsaimnieks” piešķirti 8755 eiro stāvlaukuma seguma atjaunošanai, apmaļu nomaiņai, kalna nogāzes atbalsta sienu atjaunošanai un mājas servitūta ceļa paplašināšanai ar bruģa segumu Gaujas ielā 13.

21 345 eiro tika piešķirti dzīvokļu īpašnieku kooperatīvajai sabiedrībai “Stade” jumta siltināšanai un seguma nomaiņai daudzdzīvokļu dzīvojamajam namam Stacijas ielā 10. Savukārt 34 079 eiro līdzfinansējumu saņems arī biedrība “Vēris” nesošo sienu pastiprināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Cēsu ielā 24.

Gadījumā, ja kāds no minētajiem projektiem 2015.gadā netiks realizēts, līdzfinansējums tiks piešķirts citiem reģistrētajiem projektu pieteikumiem to iesniegšanas kārtībā.

LETA