Ziņas

Sabiedrība

Valmieras pašvaldība aicina iedzīvotājus nekāpt uz ledus pilsētas ūdenstilpēs

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus nekāpt uz ledus pilsētas ūdenstilpēs – lai arī vairākas dienas ir pieturējies spēcīgs sals, ledus sega vēl arvien rada bīstamību gan pieaugušajiem, gan bērniem, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš informē, ka, sākoties ledus veidošanās laikam, palielinās skolēnu skaits Gaujas krastos. Ir novērota arī vidusskolas vecuma jauniešu pārvietošanās pāri Dzirnavu ezeriņam bīstami tuvu blakus esošajām slūžām.

“Aicinu vecākus pārrunāt ar bērniem risku un bīstamību, atrodoties uz ledus, kā arī sekot līdzi savu bērnu gaitām brīvajā laikā, lai nepieļautu bērnu un jauniešu atrašanos uz ledus atklātās ūdenstilpēs,” bērnu vecākus uzrunājis Valmieras pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Armands Miķelsons.

Bērnu vecāki ir atbildīgi par bērnu drošību, un slidošana ir pieļaujama vien publiskās slidotavās, piemēram, Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina pieaugušos neatrasties uz ledus un nerādīt pārgalvīgas rīcības piemēru bērniem, kas paši nespēj izvērtēt ledus bīstamību un atbildēt par savu drošību, bet labprāt seko pieaugušo piemēram.

Atrašanās uz ledus ne tikai Gaujā, bet arī Dzirnavu ezeriņā ir uzskatāma par bīstamu, jo straujākos ūdens posmos – vietās, kur ir visaktīvākā ūdens straume Dzirnavu ezeriņu veidojošajai Rātsupītei, – ledus sega var būt ļoti plāna.

“Šobrīd uzsnigušais sniegs neveicina tālāku ledus sasalšanu, jo sniegs kalpo kā siltumizolācijas slānis. Ledus kārta tādēļ neveidojas vairs tik aktīvi, kā tas bija aukstajās dienās bez sniega,” ledus veidošanās procesus skaidrojis Skrastiņš.

Ledus pagaidām ir trausls, un ūdenstilpes aizsalst nevienmērīgi, radot bīstamas plāna ledus zonas, kuras, līdzīgi kā ledū esošās plaisas, sniega kārtas dēļ nav iespējams pamanīt. Īpaši plāns ledus ir zem tiltiem, pie ūdenstilpju ietekām un iztekām, vietās, kur ir spēcīga straume. Ledus izturību mazina iesalušas niedres, krūmi vai citi priekšmeti, ūdenstilpes sašaurinājumi, slūžas un aizsprosti.