Ziņas

Sabiedrība

Valmieras pagastā pie Viestura laukuma ierīko gājēju un velosipēdistu celiņu

Šonedēļ Burtnieku novadā pie Viestura laukuma sākti gājēju un velosipēdistu celiņa būvdarbi reģionālā autoceļa Valmiera-Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi) posmā no 1,7. līdz 2,2.kilometram (km).

Kā aģentūru LETA informēja valsts AS “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļā, būvdarbu laikā paredzēta gājēju un velosipēdistu celiņa izbūve, vecā apgaismojuma demontāža un jauna izbūve, lietusūdens kanalizācijas izbūve, apzaļumošana, kā arī autobusu pieturvietu paplašināšana un labiekārtošana.

Būvdarbu laikā īslaicīgi, pa posmiem, var tikt slēgta viena satiksmes josla. Šī iemesla dēļ autovadītāji aicināti sekot izvietotajām ceļa zīmēm.

Būvdarbi notiks rudenī, kamēr to ļaus laikapstākļi, un tiks turpināti pavasarī. Kopumā tie ilgs 80 dienas.

Velosipēdistu celiņa ierīkošanas darbus veic SIA “Tilts”, un līgumcena ir 307 750 eiro, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Topošais veloceliņš savienos Valmieras pilsētas veloceliņu ar pašreiz autoceļā Inčukalns-Valmiera-Igaunijas robeža (Valka) posmā no 72,3. līdz 73,2.km būvējamo veloceliņu, un tālāk maršruts turpināsies līdz sporta kompleksam ar BMX trasi Valmieras pagasta “Avotos”. Viss velomaršruts varētu tikt izbūvēts līdz 2017.gada septembrim.