Ziņas

Uzņēmējdarbība

“Valmieras namsaimnieks” par 6,59 miljoniem eiro Valmierā būvēs daudzdzīvokļu īres namu

Valmieras pašvaldībai piederošā SIA “Valmieras namsaimnieks” par 6,59 miljoniem eiro būvēs daudzdzīvokļu īres namu, paredz šodien Valmieras pilsētas pašvaldībā parakstītais līgums par daudzdzīvokļu īres nama būvniecību Valmierā, informē Valmieras pilsētas pašvaldībā.

Šāda līgumsumma ir noteikta par būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību. Tiesa, tāda ir summa bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet summa ar PVN varētu sasniegt gandrīz astoņus miljonus eiro.

Saskaņā ar līgumu projektēšanas ilgums paredzēts 23 nedēļas, kopējais nama projektēšanas un būvniecības termiņš – pusotrs gads.

Īres nams atradīsies Ķieģeļu ielā 8/Mālu ielā 1. Daudzdzīvokļu īres namā būs pieejami 150 dzīvokļi, kas būs izvietoti divās atsevišķās ēkās. Plānots, ka būs 15 vienistabas dzīvokļu, 90 divistabu dzīvokļu un 45 trīsistabu dzīvokļi. Tāpat ap namiem paredzēts labiekārtot teritoriju ar aptuveni 150 autostāvvietām, velo novietni, atpūtas zonu, bērnu rotaļlaukumu un pazemes atkritumu konteineru novietni.

Līgumu parakstīja SIA “Valmieras namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Valdis Jēgers, valdes locekļi Kaspars Kalniņš un Jānis Zemļickis, kā arī ēku būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību veicošā uzņēmuma SIA “Monum” valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš.

“Šis ir Latvijā vēl nebijis projekts, kad pašvaldības kapitālsabiedrība ceļ daudzdzīvokļu namu, kas paredzēts īrei, nevis tirdzniecībai. “Valmieras namsaimnieks” lepojas, ka pašvaldība tai uzticējusi tik nozīmīga projekta īstenošanu, un mēs ceram, ka tas “iekustinās” Valmieras dzīvojamā fonda īres tirgu, piedāvājot iedzīvotājiem īres dzīvokļus par pieejamākām cenām,” teica Jēgers, uzsverot, ka dzīvokļi būs pieejami īrei, nevis tirdzniecībai, un īres tiesības uz tiem varēs iegūt izsoles kārtībā.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”) atzina, ka viena no pašvaldības prioritātēm pilsētas attīstības jautājumos ir uzņēmējdarbības sekmēšana. Patlaban jaunu speciālistu un darbaspēka piesaisti Valmieras pilsētai arvien vairāk apgrūtina dzīvojamā fonda trūkums.

“Tā kā pašvaldības interesēs ir, lai pilsētā netrūktu kvalificēta darbaspēka, kā arī lai valmieriešus un potenciālos pilsētas iedzīvotājus no dzīves Valmierā neatturētu dzīvokļu nepieejamība, ceram, ka šis projekts būs kā atspēriena punkts pilsētas dzīvojamā fonda problēmas risināšanai un uzlabos nodarbinātības situāciju pilsētā. Pateicoties pilsētas apdzīvojamās platības pilnveidošanai, attīstīsies arī uzņēmējdarbības vide. Proti, palielinoties kvalificētam darbaspēkam, pieaugs ieņēmumi uzņēmējiem, iedzīvotājiem un pilsētai, ko pašvaldība tālāk varēs novirzīt infrastruktūras attīstīšanai un valmieriešu labklājības līmeņa celšanai,” atzīmēja Baiks, piebilstot, ka sekmīgas projekta realizācijas gadījumā šajā teritorijā varētu tikt uzbūvēti vēl citi īres nami, kopumā nodrošinot dzīvojamo fondu ar papildu 700 dzīvokļiem.